Rezultate te kerkimit per termin: +Finlands

Meta: total 11 / total_found 11 / time 0.000 / keyword[0] finlands / docs[0] 11 / hits[0] 18 /
No Pic available
  • 2010-08-19

Lumturia tashmë është skandinave

Jan vende q ndodhen n Veri, n t ftoht dhe shpesh n errsir, por q vazhdimisht cilsohen si m t lumturat n bot. Vitet e fundit po kryesojn bindshm n bot. Ja disa nga prse-t e nj suksesi t till Kur u hedh nj sy klasifikimeve t prvitshme n listn e vendeve q kan prqindjen m t madhe t lumturis n bot, sheh

No Pic available
  • 2010-06-14

Homologët e Topallit: Transparenca e zgjedhjeve, si në asnjë vend tjetër

Kryeparlamentarja, lobim për integrimin e Kosovën Kryerja e Kuvendit t Shqipris ka vijuar edhe dje takimet e saj n Qipro me homolog t ndryshm t vendeve evropiane. N bashkbisedim me ta sht prqendruar tek zgjedhjet e 29 qershorit q jan vlersuar nga ndrkombtart si m t mira. Sipas k

No Pic available
  • 2010-06-11

Takimi i krerëve të parlamenteve, Topalli në Qipro

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, sht nisur dje drejt Qipros, ku do t marr pjes n Konferencn Evropiane t Kryetarve t Parlamenteve t Kshillit t Evrops. Konferenca e nivelit t lart q do t zhvillohet n 11-12 qershor 2010, organizohet nga PACE, nn kujdesin e vet Presidentit Cav

No Pic available
  • 2010-04-25

Minierat e kromit dhe bakrit, 35 vjet me koncesion

Marrëveshja/Ministri Prifti firmos koncesionin e minierave të Kalimashit dhe Vlhanës në veri të vendit Nj kompani turke dhe nj kineze t bashkuara n nj shoqri t vetme kan marr me koncesion pr 35 vjet minierat e kromit dhe bakrit n veri t vendit, prkatsisht n Kalimash, Vlahn e

No Pic available
  • 2010-03-04

Finlanda mbështetje Shqipërisë për liberalizimin e vizave

Finlanda mbshtet Shqiprin n procesin e liberalizimit t vizave dhe at t integrimit europian. Ministri i Punve t Jashtme Ilir Meta ndodhet n Finland, ku zhvilloi nj takim me homologun e tij, Aleksandr Stubb. Meta informoi homologun e tij mbi mbi progresin enga Shqipria pr plotsimin e detyrimeve pr heq

SHBA: Pavarsia, rezultat i shprbrjes s Jugosllavis
  • 2009-12-08

SHBA: Pavarsia, rezultat i shprbrjes s Jugosllavis

Shtetet e Bashkuara t Ameriks kan mbrojtur fuqishm shpalljen e pavarsis s Kosovs para Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis. Prfaqsuesi i Departamentit t Shtetit, Harold Koh, prmendi argumente juridike dhe historike q uan deri n shpalljen e pavarsis. Sot, afro dy vite m pas, e shohim se shpallja e pavars

SHBA: Lreni t qet pavarsin e Kosovs!
  • 2009-12-08

SHBA: Lreni t qet pavarsin e Kosovs!

Delegacioni rus (Update) Lreni t qet pavarsin e Kosovs, sepse ajo sht vullnet i popullit dhe faktor stabiliteti n Ballkan, ka thn sot para Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis n Hag, prfaqsuesi i Shteteve t Bashkuara, Harold Koh. N nj fjalim q ishte mbrojtja m e