Rezultate te kerkimit per termin: +Finland

Meta: total 1000 / total_found 1791 / time 0.002 / keyword[0] finland / docs[0] 1791 / hits[0] 2693 /
Kurti kërkon që EULEX-i të jap përgjegjësi për një miliard e gjysmë euro
  • 2015-02-25

Kurti kërkon që EULEX-i të jap përgjegjësi për një miliard e gjysmë euro

Kryetari në shkuarje i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, i ka kërkuar sqarime Ambasadores së Finlandës në Kosovë, Anne Meskanen, për 1 miliard e gjysmë euro të harxhuara nga EULEX-i në Kosovë. Këtë Kurti e ka bërë gjatë një takimi që ka zhvilluar sot me ambasadoren Meskanen, e c

Shpresa pranverore, pritet punësim sezonal në 5-6 shtete evropiane
  • 2015-02-23

Shpresa pranverore, pritet punësim sezonal në 5-6 shtete evropiane

Zyrtarët qeveritarë bëjnë të ditur se në pranverë pritet nënshkrimi i marrëveshjeve për punësimin sezonal të qytetarëve të Kosovës në shtete të Bashkimit Evropian. Ata nuk kanë bërë të ditur se

Migrimi pengesë për punësim sezonal në vendet perëndimore
  • 2015-02-18

Migrimi pengesë për punësim sezonal në vendet perëndimore

Institucionet e Kosovës janë shumë afër arritjes së një marrëveshjeje me shtetin e Finlandës për punësimin sezonal të punëkërkuesve. Mirëpo, migrimi i madh i qytetarëve të vendit pritet të sjellë probleme të mëdha në realizimin e këtij plani. Ministria premton se s'do lejojë

Shqipëria humb 5 pozicione, mbetet në vazon 4 për Botërorin
  • 2015-02-13

Shqipëria humb 5 pozicione, mbetet në vazon 4 për Botërorin

Renditja e FIFA-s do të përcaktojë shortin në muajin korrik Renditja e publikuar dje nga FIFA ka konfirmuar rënien e pritshme të Shqipërisë në klasifikimin botëror. Kuqezinjtë e De Biazit kanë humbur 5 pozicione në renditje, duke mbajtur tashmë vendin e 63-të në botë, por duke mbetu

U prezentua uebfaqja e përpunuar e turizmit
  • 2015-02-12

U prezentua uebfaqja e përpunuar e turizmit

Drejtoria e Turizmit dhe Zhvillimit Ekonomik (DTZHE) në Prizren organizoi prezantimin e uebfaqes së përpunuar dhe përditësuar të turizmitwww.prizren360.com. Përpunimi i uebfaqes është bërë në përputhje me praktikat e suksesshme moderne dhe paraqet një tjetër kontribut drejt zhvilli

Kryeministri Mustafa po zhvillon takime të shumta në kuadër të Konferencës së Munihut për Siguri
  • 2015-02-07

Kryeministri Mustafa po zhvillon takime të shumta në kuadër të Konferencës së Munihut për Siguri

Munih, 07 shkurt 2015 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, po merr pjesë në punimet e Konferencës së Munihut për Siguri, ku janë të pranishëm liderë dhe përfaqësues të lartë të shumë shteteve të botës. Kryeministri Mustafa ka marrë pjesë në panelet e ndryshme të

Mustafa në Munih takon burrështetasit e botës - Merr mbështetje nga ata
  • 2015-02-07

Mustafa në Munih takon burrështetasit e botës - Merr mbështetje nga ata

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, po merr pjesë në punimet e Konferencës së Munihut për Siguri, ku janë të pranishëm liderë dhe përfaqësues të lartë të shumë shteteve të botës. Me këtë rast, Mustafa ka marrë pjesë në panelet e ndryshme të konferencës, ku audiencës i jan