Rezultate te kerkimit per termin: +Fino

Meta: total 1000 / total_found 2240 / time 0.001 / keyword[0] fino / docs[0] 2240 / hits[0] 4201 /
Opozita drejt bojkotit të zgjedhjeve? Bashkim Fino: PS të tërheqë listat nga KQZ, duhen komisionerë jo politikë 
  • 2019-04-03

Opozita drejt bojkotit të zgjedhjeve? Bashkim Fino: PS të tërheqë listat nga KQZ, duhen komisionerë jo politikë 

Deputeti i Partisë Socialiste, Bashkim Fino i ka bërë thirrje partisë së tij që të tërheqë nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, listat e komisionerëve në KQZ për procesin zgjedhor të 30 qershorit 2019. Ai tha se administrata duhet të jetë e përbërë nga individë të lirë, siç ës

Protestuesi  Gjiknurit: O legen, hajde në Unazë të Re të të veshim si nuse! (Video)
  • 2019-03-22

Protestuesi Gjiknurit: O legen, hajde në Unazë të Re të të veshim si nuse! (Video)

Ditën e sotme, protestuesit e opozitës morën pjesë në një tubim para Parlamentit, teksa brenda zhvillohej seanca plenare ku u betuan 3 deputetë të rinj. Ndër të parët që mbërritën në Parlament ishin deputetët Bashkim Fino, Bledi Çuçi, Ditmir Bushati dhe Damian Gjiknuri. Pikërisht,

Rinovimi i qeverisë, senatori i PS: Sjam dakord, Rama ta lexojë
  • 2019-01-30

Rinovimi i qeverisë, senatori i PS: Sjam dakord, Rama ta lexojë

Në fund të dhjetorit, duke reflektuar nga protesta e Studentëve siç tha edhe vetë në mbledhjen e Asamblesë, kryeministri Edi Rama rinovoi rrënjësisht qeverinë e tij, duke ndryshuar 7 ministra dhe zv/kryeministrin, detyrë me të cilën ngarkoi një socialist të vjetër si Erion Braçe. Po

No Pic available
  • 2019-01-24

Rrëfimi i mafiozit shqiptar: Nëse humb një njeri smë intereson, nëse

Gazetarit investigativ spanjoll David Beriain e përshkruan mafien shqiptare si një organizatë brutale dhe efiçente që ka marrë udhë gjatë viteve të luftërave ballkanike. Ai thotë se ishin fillimisht një grup i vogël që më pas mori gjallëri duke përdorur dhe përfituar nga lidhjet me

No Pic available
  • 2019-01-14

Dhurata po vjen, ekstradohet nga Bolivia vrasësi i njohur italian (Foto)

Një ish-militant komunist italian i kapur në Bolivi është tashmë duke u ekstraduar nga autoritetet italiane, pasi po udhëton me një avion që do të ulet në Romë pasditen e sotme. Cesare Battisti, 64 vjeç kërkohej për katër vrasje në Itali, të cilat i ka kryer gjatë viteve 70, por q

Laert Vasili: Ja pse nuk duhet të martohesh
  • 2018-12-03

Laert Vasili: Ja pse nuk duhet të martohesh

Një sugjerim tinëzar është gjithçka që duhet për të vrarë një martesë!. Në rolin e Gustavit, ish bashkëshortit në dramën “Kreditorët”, të Strindberg, aktori Laert Vasili e sheh të trazuar martesën. Personazhi i tij është i tradhtuar dhe kërkon hakmarrjen. Në botën

No Pic available
  • 2018-11-30

A keni parë ndonjëherë një grua Nudo?

A keni parë ndonjëherë ndonjë grua Nudo? Patjetër që po! E dini çfarë është? Një i ri me gjoks të mbi zhvilluar, një fëmijë që hodhi shtat vrullshëm, një rast anemie kronike që ka hemorragji trembëdhjetë herë në vit. Çfarë mund të presësh nga një krijesë e tillë? . Pyet