Rezultate te kerkimit per termin: +Fiona +Mc

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.855Z

Rama- MC Nally Prokuroria hallka me e rendesishme e zbatimit te ligjit

Ina Rama gjate takimit me Lordin MC Nally Tirane 25 mars 2011 NOA- Kryeprokurorja e vendit Ina Rama zhvilloi diten e sotme nje takim me Ministrin e Shtetit per Drejtesine ne Mbreterine e Bashkuar Lordin MC Nally. Gjate takimit mes tyre thelbi i bisedes ishte pavaresia e institucioneve te drejtesise

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.244Z

Ambasadorja britanike: “Qeveria të përmirësojë klimën e biznesit”

Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Tiranë, Fiona Mc Iluhan, i sugjeron qeverisë të përmirësojë klimën e biznesit, kryesisht në sektorët problematikë. Sipas saj, në këtë vit të vështirë ekonomik për të gjithë globin, Shqipërisë i duhet të vijojë reformat që të tërheqë m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.310Z

Tumoret në tru, vdekjet brenda 5 vjetëve

Regjistrohen 400 raste të reja në vit. Mjekët: Shkaktarët kryesorë janë ndotja e ambientit dhe duhanpirja Personat e prekur nga tumoret në sistemin nervor nuk mund të jetojnë më shumë se 5 vjet. Sipas mjekëve neurolog, shumica e shqiptarëve me tumor në tru, vdesin brenda 5 vjetësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.767Z

Dhoma Britanike e Tregtisë, mbështetje bizneseve për përballimin e krizës

Në kohën kur e gjithë bota intensifikon përpjekjet e saj për të përballuar e dalë nga kriza e rëndë dhe pasojat e saj, Dhoma britanike e Tregtisë në Tiranë ka intensifikuar aktivitetet në ndihmë të biznesit shqiptar, me qëllim lehtësimin e efekteve që kjo krizë hedh edhe mbi ekon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.093Z

Ndotja shton tumoret

Niveli i larte i ndotjes se ambientit ku jetojme si dhe duhanpirja llogariten si nder shkaktaret kryesore te semundshmerise se larte te tumoreve. Diagnostikimi me aparatura moderne ka nxjerre ne pah se fundmi se kemi rreth 400

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.199Z

Nga J.Lo te Schumacher, yjet që mbushin 50 vjeç në 2019-ën

Jennifer Lopez Festojnë edhe Schumi, Cate Blanchett, Marilyn manson e Favino Në vitin 1969, viti që në disa mënyra ka ndryshuar në të vërtetë gjithçka në historinë e botës, ku në Festivalin Woodstock, e pa dritën edhe një togë reale e VIP-ve në botë, të cilët këtë vit godasin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama