Rezultate te kerkimit per termin: +Fiona +Mcllwham

Total: 126
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.168Z

Ambasadorja e Mbreterise se Bashkuar Fiona Mcllwham ne Berat

BERAT- Ambasadorja e Britanisë së Madhe e akredituar në vendin tonë, Fiona Mcllwham nga qyteti muze i Beratit, ku ka zhvilluar një takim, është shprehur rreth situatës politikës në vendin tonë, çështjes së zgjidhjes së Pre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.672Z

Fiona Mcllwham Duhet nje president konsensual

Diplomatja Ambasadorja e Mbreterise se Bashkuar mesazh nga Berati Respektoni Kushtetuten Ambasadorja e Britanise se Madhe e akredituar ne vendin tone Fiona Mcllwham nga qyteti muze i Beratit ku zhvilloi nje takim eshte shprehur rreth situates politikes ne Shqiperi ceshtjes se zgjidhjes se president

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.997Z

Mcllwham Jetike institucionet demokratike

Mbreteria e Bashkuar i ka dhene nje mesazh te qarte Tiranes zyrtare se ngercet politike nuk duhet te mbajne peng institucionet demokratike. Ambasadorja britanike Fiona Mcllwham ka deklaruar se duhet te jene keto institucione qe te kontrollojne aktivitetet e politikes dhe jo e kunderta. In

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.767Z

Ambasadorja e Britanise se Madhe Fiona Mcllwham shte shume me rendesi qe palet kane nisur te bashkepunojne me njera tjetren

Ambasadorja e Britanise se Madhe ne vendin tone Fiona Mcllwham gjate vizites se saj ne Shkoder komentoi zhvillimet e fundit politike. Ajo u shpreh se eshte shume me rendesi qe palet kane nisur te bashkepunojne me njera tjetren por ne duhet te presim rezultatin final.Po keshtu ambasadorja komentoi ed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.697Z

21 janari, Mcllwham: Drejtësia sduhet të vonojë, mbështesim hetimin

Tiranë- Ambasadorja e Britanisë, Fiona Mcllwham, vetëm 2 ditë nga përvjetori i 21 janarit është shprehur që të vendoset drejtësia për katër viktimat e kësaj dite. Në një njoftim për shtyp Ambsadoria u ka bërë thirrje autoriteteve të bashkëpunojnë me prokurorinë dhe të zbardhin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.327Z

Integrimi, Mcllwham: Çështje kombëtare, jo për të fituar votat

Tiranë- Ambasadorja britanike në Tiranë, Fiona Mcllwham, në prag të largimi ka deklaruar se medja tuhet të japë më tepër kontribut për pasqyrimin e çështjeve që kanë të bëjnë me integrimin.Gjatë tryezës për rolin e medias në procesin e integrimit, Mcllwham u shpreh se integrimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.743Z

Mcllwham: Hap pozitiv ngritja e komisionit për reformën zgjedhore

20-12-2011 / Gazeta 55 Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Tiranë Fiona Mcllwham e ka cilësuar si hap pozitiv tryezën e partive politike për ndryshimet në reformën zgjedhore. Duke folur nga qyteti i Shkodrës ku mori pjesë në cere

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama