Rezultate te kerkimit per termin: +Fiorentins

Meta: total 6 / total_found 6 / time 0.000 / keyword[0] fiorentins / docs[0] 6 / hits[0] 6 /
Fiorentina e Palermo, skuadrat që e duan Hyken
  • 2010-01-16

Fiorentina e Palermo, skuadrat që e duan Hyken

Zbulohen emrat e dy skuadrave italiane q krkojn t afrojn mesfushorin shqiptar, Jahmir Hyka. Ato jan Fiorentina dhe Palermo, t cilat militojn n Serin A. Siciliant nuk jan nj pretendente e re pr 21-vjearin, pasi ata ishin interesuar pr shrbimet e Hyks edhe gjat merkatos s vers, por pr shkak

Tek Flamengo deri n qershor
  • 2009-12-15

Tek Flamengo deri n qershor

Adriano do t qndroj tek Flamengo s paku edhe gjasht muaj. Kt lajm e kat ditur zvends presidenti i klubit brazilian, Marcos Braz. Mirpo, mundsin e qndrimit t ish sulmuesit t Parms, Fiorentins dhe t Interit tek Flamengo, e ka konfirmuar edhe shoku i tij i skuadrs, Ronaldo Angelim. Adriano m ka thn

Fillim i ri
  • 2009-12-11

Fillim i ri

Liverpool sht n kriz. Por, menaxheri Rafael Benitez mendon se eliminimi nga Liga e Kampionve mund t prmirsoj formn e ekipit n Premierlig. Liverpool prfundoi fushatn n Grupi E me humbjen 2-1 nga Fiorentina dhe ka fituar vetm tre nga 14 ndeshjet e fundit n t gjitha garat. Por, prforcimi i ri q u kus

Bara e Inter, ecin prpara
  • 2009-12-10

Bara e Inter, ecin prpara

Inter dhe Barcelona, e kan prer biletn pr t tetn e finales s Ligs s Kampionve, vetm pas fitoreve t shnuara n ndeshjet e fundit t fazs s grupeve. Kampiont e Evrops, me golat e Xavi e Messi, fituan n Ukrain ndaj Dinamo Kievit, pr ta arkivuar pozitn e par n Grupin F. Ndrsa, edhe Inter eci prpara, fal

Derby dItalia
  • 2009-12-05

Derby dItalia

Juventus kundr Interit. Nuk sht vetm ndeshja m e madhe e ktij sezoni, por prballja m e madhe prej Calciopolit. Data ishte shnuar n kalendar nga gjith tifozt nga Serie A, kur ishte publikuar lista e ndeshjeve t ktij sezoni. Pr her t par nga skandali i vitit 2006 rivalt e vjetr takohen me fuqi t bar

Prandelli mbetet n Fiorentin
  • 2009-12-03

Prandelli mbetet n Fiorentin

Trajneri i Fiorentins, Cesare Prandelli, ka prjashtuar veten nga konkurrenca pr postin e selektorit t Italis, nse Marcello Lippi largohet nga detyra pas Kampionatit botror 2010. N javt e fundit qarkulluan spekulime se Prandelli sht njri prej kandidatve pr pasardhs t Lippit. Por, ai ka insistuar