Rezultate te kerkimit per termin: +Fiorentina

Meta: total 1000 / total_found 2419 / time 0.001 / keyword[0] fiorentina / docs[0] 2419 / hits[0] 3551 /
Fiorentina-Lazio, barazim vrasës për Europa League
  • 2019-03-11

Fiorentina-Lazio, barazim vrasës për Europa League

Fiorentina dhe Lazio ndanë nga një pikë, falë barazimit 1-1 të arritur në Artemio Franchi, rezultat që për hir të së vërtetës, nuk i shërben asnjërës prej skuadrave. Bardhekaltrit e Simone Inzaghit kaluan të parët në avantazh, pasi Ciro Immobile shënoi një supergol, me një godit

Interi ndalon me Fiorentinën, VAR-i i mohon fitoren in extremis
  • 2019-02-25

Interi ndalon me Fiorentinën, VAR-i i mohon fitoren in extremis

Interi la dy pikë në transfertën ndaj Fiorentinës në Artemio Franchi, ndonëse ishte në avantazh të dy golave, ndërsa VAR që i erdhi në ndihmë në dy momente, e ndëshkoi në minutat shtesë, ndonëse vendimi ishte vërtetë i dyshimtë dhe bëri që sfida të mbyllej mes polemikave në b

Fundjavë barazimesh në Itali, Fiorentina ndalet në Udine
  • 2019-02-03

Fundjavë barazimesh në Itali, Fiorentina ndalet në Udine

Fiorentina ngec në barazim 1-1 në transfertë kundër Udineses. Nëse në mesjavë klubi vjollcë arriti një fitore të thellë përballë Romës në Kupën e Italisë, e kundërta ndodhi në kampionat. Një pjesë e parë tepër e kujdesshme nga të dy ekipet, madje pati shumë pak iniciativë p

Panuccit i del emri si trajner part-time në
  • 2019-02-01

Panuccit i del emri si trajner part-time në

Christian Panuccit i del sërish emri te Roma. Trajneri i Kombëtares Shqiptare shihet si alternativë për të zëvendësuar përkohësisht trajnerin Eusebio Di Francesco, i cili duket si ka ka orët e numëruara pas eliminimit turpërues 7-1 nga Fiorentina në Kupën e Italisë. Sipas Gazzetta del

Ronaldo vjen nga stoli dhe shpëton Juven, Fiore bie në shtëpi
  • 2018-12-26

Ronaldo vjen nga stoli dhe shpëton Juven, Fiore bie në shtëpi

Juventusi i Massimiliano Allegrit ndalet në Bergamo por edhe aty tregon se është një skuadër e madhe. Bardhezinjtë edhe pse luajtën për gati një pjesë loje me një lojtar më pak dhe e nisën ndeshjen pa Ronaldon në formacionin titullar arritën të merrnin një barazim 2-2 duke ruajtur p

Vdekja e Astorit, dy mjekë nën hetim për vrasje në Kaljari dhe Firence
  • 2018-12-10

Vdekja e Astorit, dy mjekë nën hetim për vrasje në Kaljari dhe Firence

Kur kanë kaluar më tepër se 9 muaj që nga data kur qendërmbrojtësi dhe njëherazi kapiteni i Fiorentinës, Davide Astori humbi jetën në hotel, gjatë një grumbullimi para ndeshjes me Udinesen, fakte tronditëse kanë dalë nga hetuesit e ngjarjes. Sipas mediave italiane, mbrojtësi italian

Allegri paralajmëron Ronaldon me shokë: Kujdes Fiorentinën!
  • 2018-12-01

Allegri paralajmëron Ronaldon me shokë: Kujdes Fiorentinën!

Trajneri i Juventus, Massimilliano Allegri, kërkon që skuadra e tij të mos nënvlerësojë në asnjë mënyrë skuadrën e Fiorentinës. Përpara sfidës kundër ekipit nga Firenze, Allegri e di shumë mirë se Artemio Franchi është një stadiumet më të vështira në Itali, dhe për këtë a