Rezultate te kerkimit per termin: +Firmino

Meta: total 109 / total_found 109 / time 0.000 / keyword[0] firmino / docs[0] 109 / hits[0] 130 /
Liverpooli nuk i ndahet Sitit, poker ndaj Burnley-t
  • 2019-03-10

Liverpooli nuk i ndahet Sitit, poker ndaj Burnley-t

Liverpooli ruan hapin e Manchester City-t dhe e ngushton sërish në -1 pikë disavantazhin nga kreu i renditjes. The Reds kaluan në Anfield Road me rezultatin 4-2 Burnley-in. Ishte një fitore me përmbysje ajo e Liverpoolit, sepse miqtë kaluan në avantazh pas vetëm 6 minutash lojë me një gol

Vinicius Jr dhe Paqueta festojnë, grumbullohen nga Brazili!
  • 2019-02-28

Vinicius Jr dhe Paqueta festojnë, grumbullohen nga Brazili!

Sa shumë risi në listën e lojtarëve të grumbulluar nga trajneri i Brazilit, Tite për dy ndeshjet miqësore të muajit mars ndaj Panamasë dhe Republikës Çeke që do të shërbejnë si një provë gjenerale për 5-herë kampionët e botës, përpara Kupës së Amerikës që do të zhvillohet

No Pic available
  • 2019-01-19

Liverpool-Crystal Palace, një përballje me plot surpriza

7 gola në Anfield, por kurrsesi një fitore e lehtë për Liverpoolin përballë Crystal Palace, skuadër që kishte arritur të befasonte madje edhe Manchester City-n. Skuadra e Jurgen Klopp arriti të triumfonte 4-3, edhe pse e pa veten në disavantazh në minutën e 34-t, pasi golit të realizua

Salah show, Liverpool merr kryesimin e Premier League
  • 2018-12-08

Salah show, Liverpool merr kryesimin e Premier League

Liverpool ka marrë kryesimin e renditjes së Premier League pasi shkatërroi Bournemouth me rezultatin 4-0. Skuadra e Jurgen Klopp ka bërë detyrën ndaj një skuadre që formë të shkëlqyer, duke treguar edhe njëherë se është favorite për titullin kampion. Një paraqitje e shkëlqyer e të

Topi i Artë 2018, dekonspirohet ceremonia, mësohet emri i fituesit
  • 2018-12-03

Topi i Artë 2018, dekonspirohet ceremonia, mësohet emri i fituesit

Pritja e madhe ka marrë fund dhe në një ceremoni që pritet të startojë në orën 20:45 në Paris, do të marrë përgjigje edhe dilema se cili do të jetë futbollisti që do të fitojë Topin e Artë për vitin 2018. Aktualisht France Football, revista e njohur franceze që jep këtë trofe p

Tite publikon listën, surpriza vjen nga Napoli!
  • 2018-10-27

Tite publikon listën, surpriza vjen nga Napoli!

Pasi ndoqi me vëmendje ndeshjen mes Paris Saint Germain dhe Napolit, të vlefshme për Ligën e Kampionëve, tekniku i Brazilit, Tite vendosi më në fund të grumbullojë për herë të parë me kombëtaren, mesfushorin napolitan, Allan. Ky i fundit ishte në listën e lojtarëve që Tite bëri pu

Liverpooli i pandalshëm, por Salah ka humbur magjinë
  • 2018-09-20

Liverpooli i pandalshëm, por Salah ka humbur magjinë

E çuditshme, por e vërtetë, Mohamed Salah, që magjepsi botën vitin e kaluar, tani është bërë hija e vetvetes. Egjiptiani edhe pse ka luajtur në botëror dhe me Liverpoolin këtë fillim sezoni, nuk është shfaqur ai që njohin të gjithë. Me kombëtaren mund të thuhet se nuk kishte shum