Rezultate te kerkimit per termin: +Fishta

Total: 1987
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.389Z

Arrestohet biznesmeni Sait Fishta

Ish kryetari i Komunës së Velipojës, Sait Fishta njëkohësisht biznesmen i ndërtimit u arrestua nga policia të dielën në mbrëmje. Fishta hetohej në gjendje të lirë për 9 pallate, që po ndërtoheshin në mënyrë të paligjshme në Velipojë. Pavarësisht se u mor i pandehur për le

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.877Z

Lirohet biznesmeni Fishta

brbrMe nje garanci prej 50 mije euro biznesmeni Sait Fishta i akuzuar per ndertim te paligjshem ne Velipoje ka lene qeline e paraburgimit per tu hetuar ne gjendje te lire Ne seancen per masen e sigurise Gjykata e Shkodres vendosi te liroje ndertuesin i cili u arrestua ne Tirane me 7 shkurt Permes a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.389Z

Arrestohet në Tiranë Sait Fishta

Është vënë në pranga biznesmeni shkodran Sait Fishta. Ai është ndaluar në Tiranë me urdhër të prokurorisë së Shkodrës. Arrestimi i tij është bërë disa orë pasi prokuroria sekuestroi edhe pallatet e tij. Burimet nga policia thanë se, Fishta akuzohet për "ndërtim të paligjshëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.511Z

Flet Pater Fishta

Kujtim DASHI Në vitin 1936, në 65-vjetorin e lindjes, Pater Gjergj Fishta kishte ftuar dhe një frat nga Brazili, me të cilin kish studiuar Sarajevë. Në drekën e shtruar në Kuvend, si me shaka fretnit i thanë: - Ç‘është kjo fytyrë e zezë në mes të të bardhëve? Pater Gjergj, në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.307Z

Fishta, 140 pas lindjes

Në përvjetorin e 140 të lindjes së poetit kombëtar, At Gjergj Fishtës, pas më shumë se një gjysmëshekulli është ribotuar në Prishtinë libri përkujtimor ‘At Gjergj Fishta’, në të cilin janë përfshirë shkrimet e disa prej autorëve më të njohur të kohës së Fishtës.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.366Z

Kur flet Fishta

Kujtim DASHI Gjergj Fishta u tërhoq vetë nga jeta parlamentare. Ai kishte qenë deputet i Shkodrës (krahu i opozitës), nënkryetar i parlamentit dhe kryetar i komisionit për arsimin dhe bilancin. Me kërkesën këmbëngulëse të Fishtës, vendin e tij e zuri Pater Ambroz Marlaskaj. Kur dikus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.985Z

Fishta/ Homeri i kohëve moderne

Poeti ynë Gjergj Fishta është një nga vazhduesit autentikë dhe të drejtpërdrejtë të Rilindjes Kombëtare, shprehës i idealeve atdhetare dhe demokratike në kushtet e krijuara në shekullin e njëzet dhe kjo se dhe mënyrat e pasqyrimit të jetës në krijimtarinë e tij, janë vazhdim i n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama