Rezultate te kerkimit per termin: +Fisnik +Qyteza

Meta: total 9 / total_found 9 / time 0.000 / keyword[0] fisnik / docs[0] 4369 / hits[0] 5602 / keyword[1] qyteza / docs[1] 670 / hits[1] 775 /
Vendlindja i rikthen borxhin Petro Markos
  • 2013-11-25

Vendlindja i rikthen borxhin Petro Markos

Aleksandër Çipa Në qershor të vitit 2004, ndërsa Safo Marko më dhuronte librin e Petro Markos Intervistë me vetveten (Retë dhe gurët), me dedikimin: Aleksandrit, birit të Bregut, dhe birit të Lefterit zemër-zjarr, bashkudhëtar në art me Arianitën dhe Madun, fëmijët e Petros, luftët

Si u internua në Kote anëtari i Byrosë Politike, Abdyl Këllezi
  • 2013-09-17

Si u internua në Kote anëtari i Byrosë Politike, Abdyl Këllezi

Si u ekzekutua ish zëvendëskryeministri. Si iu dha lajmi familjarëve   Gëzim Llojdia Kota është një qytet, por dhe një fshat. Ndodhet buzë Shushicës dhe ka një vjetërsi moshe prej 50 vjet. Është krijuar si fillim fermë blegtorale e Llakatundit aty nga viti 61. Më vonë ndahet dhe b

Shqiperia e nje milion te papuneve
  • 2011-11-03

Shqiperia e nje milion te papuneve

Edi Rama - Prej fillim korrikut të nxehtë, më prek vëmendjen ngjarja e rëndë e grevës së urisë së minatorëve në Bulqizë, protestat e përplasjet e tyre me pol

No Pic available
  • 2011-11-02

Greva e bulqizës, Saliu monologon tamam si kryetari i Partisë së Punës

02/11/2011  Edi Rama, publikon tjetër pjesën të librit të tij Kurban, ku shfaq të gjithë kopertinën Prej fillimkorrikut të nxehtë më prek vëmendjen ngjarja e rëndë e grevës së urisë së minatorëve në Bulqizë, protestat e përplasjet e tyre me policinë, në hiçin e

A jane Kastriotet sundues shekullore ne Mat
  • 2011-01-19

A jane Kastriotet sundues shekullore ne Mat

Kombi shqiptar me te drejte e ndien veten krenar se nga gjiri i tij doli Skenderbeu i cili per 25 vjet ne lufte e sakrifica ne mbrojtje te lirise dhe te qyteterimit evropian i la atij historine me te lavdishme duke e radhitur nder kombet me te nderuara te botes Kombi shq

No Pic available
  • 2010-10-26

Grinden ne nje feste datelindjeje dy te rinj ne spital

Erseke Policia ndalon dy autoret e plagosjes me mjete te forta teksa tentonin te iknin nga qyteti Pergjaket nje feste datelindjeje ne qytetin e Ersekes. Dy persona jane plagosur dhe dy te tjere jane vene ne pranga nga ana e policise pas nje sherri per motive banale. Ngjarja ka ndodhur ne oret e von

No Pic available
  • 2010-10-25

Vritet per gjakmarrje 48-vjecari po mblidhte rere ne breg te lumit

Artan CENA DIBER - Gjakmarrja ka goditur serish. Mengjesin e djeshem eshte ekzekutuar me nje bresheri automatiku nje 48-vjecar. Ngjarja ka ndodhur ne Diber ne ane te lumit Drin kur Bujar Zedi ka qene duke mbledhur rere per te bere disa ndertime ne shtepine e tij. Nje bresheri automatiku i ka marre