Rezultate te kerkimit per termin: +Fiter +Bajramit

Meta: total 504 / total_found 504 / time 0.000 / keyword[0] fiter / docs[0] 569 / hits[0] 1265 / keyword[1] bajramit / docs[1] 2641 / hits[1] 5173 /
No Pic available
  • 2017-09-09

Mustafa Nano: Myslimanët nuk janë shumicë, por

Analisti Mustafa Nano në një shkrim të publikuar në Mapo ka shprehur shqetësimin e asaj që ai e cilëson si ligjërim politik të përfaqësuesve të besimit islam në Shqipëri. Nga Mustafa NANO Një nga shkrimet më të komentuara në rrjetet sociale gjatë ditëve të debatit të nxehtë mb

Njihuni me babin e Olta Gixharit
  • 2017-06-26

Njihuni me babin e Olta Gixharit

Aktorja e njohur e skenës, Olta Gixhari, është kthyer sot në vendlindje, Durrës, dhe së bashku me të atin i janë drejtuar qendrës së votimit. Si shumë personazhe të tjerë të njohur, edhe aktorja ka ndarë përmes një videoje një mesazh sensibilizimi për të gjithë ata që ende nuk

Trump thyen traditën, nuk organizon darkën e Ramazanit
  • 2017-06-26

Trump thyen traditën, nuk organizon darkën e Ramazanit

Donald Trump është i pari President i Shteteve të Bashkuara në dy dekada që ka thyer traditën e organizimit të darkës së Ramazanit. Ai nuk e ka organizuar darkën që shënon fundin e Muajit të Ramazanit. Kjo darkë në Shtëpinë e Bardhë është mbajtur çdo vit. Në vend të saj, pres

Qindra besimtarë myslimanë falën Namazin në sheshin Skënderbej
  • 2017-06-25

Qindra besimtarë myslimanë falën Namazin në sheshin Skënderbej

Qindra besimtarë në kryeqytet kryen mëngjesin e kësaj të dielë faljen e Namazit të Fiter Bajramit  në sheshin Skëndërbej.  16 mijë m2 në sheshin Skënderbej u vunë në në dispozicion për besimtarët meshkuj, ndërsa 3000 m2 për zonjat besimtare. Rituali i fundit n

No Pic available
  • 2017-06-25

Rama shmang zgjedhjet, uron Fiter Bajramin me Gurin e Përmetit

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e kësaj të diele me një urim për besimtarët myslimanë për festën e Fiter Bajramit. Në një postim të fb, Rama shkruan: Mirëmëngjes dhe me këtë pamje magjike të Gurit të Përmetit, Ju uroj të gjithë vëllezërve e motrave të besimit

Nishani: Bëjeni demokracinë funksionale, Zoti ju ndriçoftë mendjen!
  • 2017-06-25

Nishani: Bëjeni demokracinë funksionale, Zoti ju ndriçoftë mendjen!

Kreu i Shtetit, Bujar Nishani, u bëri një thirrje sot qytetarëve shqiptarë të bëjnë demokracinë funksionale, duke ushtruar të drejtën e tyre kushtetuese për të votuar. Marrë shkas nga kjo ditë e shenjtë e Fiter Bajramit, Nishani uroi që Zoti të ndriçojë mendjet e gjithësecilit p

No Pic available
  • 2017-06-25

Fiter Bajrami, Basha: Zoti e bekoftë Shqipërinë dhe shqiptarët

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar të gjithë shqiptarët për festën e Fiter Bajramit. Nga zemra ju uroj të gjithë vëllezërve dhe motrave besimtarë myslimanë, Gëzuar Fitër Bajramin! Zoti e bekoftë Shqipërinë dhe shqiptarët, shkruan Basha në urimin e tij drejtuar të g