Rezultate te kerkimit per termin: +Fituesja

Meta: total 1000 / total_found 1870 / time 0.001 / keyword[0] fituesja / docs[0] 1870 / hits[0] 2221 /
Europa League/ Një derbi spanjoll dhe short i pamëshirshëm për Napolin
  • 2019-03-15

Europa League/ Një derbi spanjoll dhe short i pamëshirshëm për Napolin

Short i pamëshirshëm për Napolin e Carlo Ancelottit në çerekfinalet e Europa League. Të kaltrit në këtë raund do të kenë përballë Napolin në një finale të parakohshme për këtë kompeticion. Me shumë fat Chelsea që sërish nuk do të ketë një rival të denjë për tu përballur

Marilyn dhe të tjerat, si do dukeshin me botoks 5 yje të së kaluarës
  • 2019-01-03

Marilyn dhe të tjerat, si do dukeshin me botoks 5 yje të së kaluarës

Artistja londineze, Mat Maitland, ka përshtatur pamjen e njerëzve të famshëm me diktatet e bukurisë, ndërhyrë nga kirurgu estetik. Marilyn Monroe Çfarë pamje do të kishin yjet e së kaluarës nëse do të ishin nënshtruar, si shumë nga kolegët e sotëm, në sesionet e kirurgut plastik?

No Pic available
  • 2018-12-18

Unaza, dyshohet se Vëllezërit Hysa u përdorën për koperturë

DH Albania, kompania e cila falsifikoi dokumentet në tenderin e Unazës së re, nuk është e vetmja që do të hetohet. Pas shpërthimit të skandalit, Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimin edhe për dy lotet e tjera të tenderit, që janë fituar nga Salillari dhe Viktoria Invest. Burime nga Pr

Fituesja e çmimit Nobel: Nipi im i ISIS-it më kërcënoi me vdekje!
  • 2018-12-16

Fituesja e çmimit Nobel: Nipi im i ISIS-it më kërcënoi me vdekje!

Edhe nipi im është rekrutuar nga ISIS-i në moshën 11 vjeç. Është dëshmia dramatike e Nadia Murad, fituesja e çmimit Nobel për Paqen 2018, për luftën e saj në mbrojtje të grave jazide, të ci;at si ajo, janë rrëmbyer dhe shndërrua më pas në skllave seksuale të Shtetit Islamik. Në

A DO TË RIKONFIRMOHET QEVERIA NË BERLIN?
  • 2018-10-21

A DO TË RIKONFIRMOHET QEVERIA NË BERLIN?

Humbja e CSU-së në zgjedhjet parlamentare në Bavari ishte pak a shumë si pritej: humbje e thellë historike. Historike sepse vetëm një herë tjetër, kur Gjermania sapo kish dalë nga lufta, në 1950 kishte marrë CSU thuajse kaq pak vota. Atëherë ajo mori 27,6 përqind, në 2018 37,3 për

Kush është Katharina? Liderja e re që mposhti gardën e vjetër në Gjermani
  • 2018-10-15

Kush është Katharina? Liderja e re që mposhti gardën e vjetër në Gjermani

Katharina Schulze është fituesja e vërtetë e zgjedhjeve në Bavari, aty ku CSU-SPD rëshkitën në nivele historike të humbjes së votave duke shokuar edhe vetë kancelaren Merkel. E re, e buzëqeshur dhe me një retorikë pasionante, udhëheqësja e të Gjelbërve në parlamentin rajonal ësht

Italia, ndaj Portugalisë synon të vazhdojë traditën
  • 2018-09-10

Italia, ndaj Portugalisë synon të vazhdojë traditën

Kampionët në fuqi të Evropës fillojnë zyrtarisht aventurën e tyre për mbrojtjen e titullit në Kontinentin e Vjetër, teksa do të presin në shtëpi një kundërshtar tepër të respektuar sic është Italia.Takimi do të zhvillohet në kryeqytetin luzitan, në Stadiumin e Benfikës Da Luz d