Rezultate te kerkimit per termin: +Fixhi

Total: 88
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.935Z

Na njohu Fixhi

Në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës, kryeministri i vendit, Hashim Thaçi ka deklaruar se Kosova është njohur nga shteti i Fixhit. Sipas tij kjo njohje është konfirmuar nga vetë zyrtarët e këtij shteti.“Mund të ju konfirmoj se sot kemi pranuar konfirmimin nga shteti i Fixhit, për ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.939Z

Fixhi njeh Kosoven

Republika e Ishujve Fixhi njoftoi se ka njohur zyrtarisht shtetin e Kosovës. Kjo u komunikua nga vetë kryeministri kosovar, Hashim Thaçi gjatë mbledhjes së qeverisë ditën e hënë. Kreu i qeverisë së Prishtinës tha se lajmi iu ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.814Z

Kosova njihet nga Republika e Ishujve Fixhi

Flamuri i Fixhit PRISHTINE- Në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës, kryeministri i vendit, Hashim Thaçi ka deklaruar se Kosova është njohur nga shteti i Fixhit. Sipas tij kjo njohje është konfirmuar nga vetë zyrtarët e këtij shteti, raporton Express. Fixhi, emri zyrtar Republika e Ishujve Fi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:52.076Z

Hoxhaj kërkon njohje nga Fixhi

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj në margjinat e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në New York ka takuar ministrin e Punëve të Jashtme të Fixhit, Ratu Inoke Kubuabola, nga i cili ka kërkuar njohjen formale të pavarësisë së Kosovës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.185Z

Fixhi , prish marrëdhëniet me Australinë dhe Zelandën e Re

Tensionohen marrëdhëniet politike mes Australisë, Zelandës së re dhe Ishujve Fixhi. Ambasadorët e Fixhit janë përjashtuar nga Australia dhe Zelanda pas regjimit ushtarak të vendosur në shtetin ishullor nga Frank Bainimarama. Por të njëjtin vendim ka marrë edhe Fixhi për ambasadorët e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.765Z

Hoxhaj kërkon njohjen nga Fixhi

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj pas qëndrimit në New York, ka vazhduar vizitën e tij disa ditore në shtete të Oqeanisë.Ministri Hoxhaj sot ka qëndruar në Republikën e Ishujve Fixhi, ku ka zhvilluar shumë takime me përfaqësues të këtij shteti. Hoxhaj është pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.091Z

Tërmet në Fixhi, alarm për cunam

Një tërmet me magnitudë 7.2 goditi Fixhin, duke aktivizuar një alarm për cunami për disa ishuj në Oqeanin Paqësor. Tërmeti e kishte epiqendrën 280 km larg brigjeve të kryeqytetit Suva të ishullit Fixhi. Alarmi është dhënë për zonat 300 km rreth epiqendrës, për shkak se thellësia

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama