Rezultate te kerkimit per termin: +Fixhin

Total: 7
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.784Z

Kjo është skuadra e futbollit më e keqe në botë

Mikronezia konfirmohet zyrtarisht si skuadra kombëtare më e keqe e futbollit. Gjatë Lojërave të Paqësorit, që po zhvillohen në Papua Guinea e Re, ekipi ka luajtur tre ndeshje dhe kanë pësuar plot 114 gola. Fillimisht ata humbën 30 me 0 me Tahitin. Më vonë humbën 38 me 0 me Fixhin. Në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.091Z

Tërmet në Fixhi, alarm për cunam

Një tërmet me magnitudë 7.2 goditi Fixhin, duke aktivizuar një alarm për cunami për disa ishuj në Oqeanin Paqësor. Tërmeti e kishte epiqendrën 280 km larg brigjeve të kryeqytetit Suva të ishullit Fixhi. Alarmi është dhënë për zonat 300 km rreth epiqendrës, për shkak se thellësia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:52.076Z

Hoxhaj kërkon njohje nga Fixhi

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj në margjinat e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në New York ka takuar ministrin e Punëve të Jashtme të Fixhit, Ratu Inoke Kubuabola, nga i cili ka kërkuar njohjen formale të pavarësisë së Kosovës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.269Z

Kosova vendos marrëdhënie diplomatike me Fixhin

PRISHTINE - Republika e Kosovës ka vendosur dje marrëdhënie diplomatike me Republikën e Fixhit.“Marrëveshja e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike ndërmjet dy shteteve është nënshkruar në Tokio nga ambasadori i Republikës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.512Z

Të paktën 53 viktima gjatë goditjes së ciklonit Pam në Pacifik

Të paktën 53 persona e kanë humbur jetën gjatë goditjes së ciklonit tropikal Pam mbi ishujt në pjesën jugore të Oqeanit të Qetë, njoftoi TASS. Era e fiqushme, e përcjellur me të reshura të mëdha, ka shkaktuar dallga të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.233Z

Emërohet drejtori i ri i UNDP në Kosovë

Prishtinë, 4 shtator NOA-Administratorja e UNDP-së, Helen Clark ka emëruar Parviz Fartashin, drejtor të UNDP-së në Kosovë. Ai e zëvendëson Maurice Deëulfin dhe ka marrë postin më 3 shtator, njofton UNDP nëpërmes një komunikate për shtyp. Fartash thuhet se ka një përvojë 23-vje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.765Z

Hoxhaj kërkon njohjen nga Fixhi

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj pas qëndrimit në New York, ka vazhduar vizitën e tij disa ditore në shtete të Oqeanisë.Ministri Hoxhaj sot ka qëndruar në Republikën e Ishujve Fixhi, ku ka zhvilluar shumë takime me përfaqësues të këtij shteti. Hoxhaj është pr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama