Rezultate te kerkimit per termin: +Fjalt

Total: 215
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.443Z

E etur pr fjalt

Tani q Herta Mueller e ka mbajtur ligjratn e saj me rastin e marrjes s mimit Nobel pr letrsi, t gjith ne q skemi qen n gjendje ta dgjojm n Stockholm mund ta lexojm. Websajti i mimit Nobel e ka prkthyer ligjratn n anglisht, gjermanisht, frngjisht, spanjisht dhe suedisht, prandaj mund ta lexoni n seci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.201Z

Gynter Grass: Nobel-i nuk më pengon të shkruaj

N nj intervist t fundit, nobelisti gjerman i letrsis, Gynter Grass, rrfen se prse vdekja nuk e tremb, mundsit e munguara t Gjermanis pas ribashkimit dhe planet pr krijimtarin e tij Zoti Grass, libri juaj i ri titullohet “Fjalt e Grimit. Nj deklarat dashurie”. Cila sht zanafilla e dashuri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.396Z

Kushërinjtë Anjeli e Elkan, kundër Moratit

Polemikat Andrea Anjeli dhe Xhon Elkan jan hedhur n sulm ndaj presidentit t Interit, Masimo Morati. Drejtuesi zikaltr kishte deklaruar se “preferon m tepr q t ket nj skuadr multietnike, sesa t blej ndeshjet”. Natyrisht q fjalt e tij i drejtoheshin Juventusit, pr skandalin “Calciop

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.386Z

Xhamia në Ground Zero, Blumberg mbështet projektin

Kryebashkiaku i Nju Jorkut, Majkll Blumberg ka mbshtetur publikisht projektin pr ndrtimin e xhamis pran Ground Zero, aty ku dikur qndronin kullat binjake. Blumberg shtroi nj dark pr besimtart musliman me rastin e muajit t Ramazanit, ku prsriti fjalt e Presidentit Obama, se do kush ka t drejt t ushtr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.208Z

Greva e urisë, Fule: Po na humbet durimi

20 deputet dhe 180 militant partiak t ngujuar prej 10 ditsh n nj grev urie prball Kryeministris me krkesn t hapen kutit e votave t zgjedhjeve q u bn para nj viti vazhdon t ngjall habi dhe zemrim njkohsisht tek zyrtart evropian. Kultura politike perndimore dhe precedenti i par i v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Rama krkon miratimin e Paktit pr Drejtsin para Prillit

Kryetari i Partis Socialiste Edi Rama ka deklaruar se forca politike q ai drejton ka gati paketn e propozimeve lidhur me Reformn n Drejtsi. Teksa ka prshndetur kalimin e projekt rezoluts,ai theksoi se tashm sht koha kur duhet t kalohet nga fjalt n vepra. Rama krkoi q t miratohet sa m shpejt Pakti p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.927Z

Baleti Zorba ka mbyllur stinën artistike në Teatrin e Operas dhe Baletit

Vepra e njohur e Mikis Teodorakis u shfaq pr pes net n skenn shqiptare, realizuar n koreografin e Arjan Sukniqit. Pjes e ktij suksesi prmbylls u bn edhe dy balerint shqiptar Altin Korruti dhe Bledi Latifaj, t cilt u rikthyen posrisht pr kt vepr nga Teatri i Operas s Athins. Krahas duartrokitjeve t g

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama