Rezultate te kerkimit per termin: +Fjalimi

Total: 4751
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.606Z

Solana: Fjalimi i Obames, historik

Fjalimi i Obames ka mbledhur reagime pozitive ne mbare boten. Shefi i Politikes se Jashtme ne Bashkimin Europian, Havier Solana e ka cilesuar si nje fjalim historik. “Nuk me ka pushuar telefoni qe kur mbaroi fjalimi i Obames. Miq, ministra e kryeministra me telefonuan dhe me thane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.649Z

Bush në Kroaci, pritet fjalimi i tij.

    Presidenti amerikan Xhorxh W Bush ka mbërritur në Kroaci nga ku pritet dhe fjalimi i tij në sheshin kryesor të Zagrebit.Në këtë shesh janë mbledhur shumë qytetarë kroat dhe po në këtë shesh ndodhet edhe krerët e qeverive të vendevetë A3. Të pranishëm janë edh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.738Z

Obama, familja dhe fjalimi i tij i inaugurimit

  Presidenti i zgjedhur Barak Obama është nën presionin e familjes tani që përgatitet të mbajë fjalimin e inaugurimit.  Familja ObamaDuke komentuar sot për vizitën në memorialin e Linkolnit me gruan e tij Mishel dhe vajzat Sasha dhe Malia, zoti Obama tha se  vajzat pasi k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.232Z

Fjalimi i Obamës për arsimin ngjall kundërshtime

Drejtues të shkollave në disa zona të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, thanë se ata nuk do të transmetojnë një fjalim që Presidenti Obama pritet të mbajë javën e ardhshme.Një numër shkollash në të paktën 6 shtete thanë se nuk do ta shfaqin fjalimin nëpër klasa, pas kundërsht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.437Z

Merkel: E zhgenjyer nga fjalimi i Khamenei

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka deklaruar se ka mbetur e zhgenjyer nga fjalimi i sotem i liderit suprem iranian, Ali Khamenei. “Per mendimin tim fjalimi i Khamenei ishte shume zhgenjyes. Eshte e rendesishme qe akuzat per manipulim te hetohen deri ne fund”, ka pohuar Merk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.291Z

Fjalimi Obama kerkon drejtesi ekonomike

Presidenti amerikan, Barak Obama bazoi rizgjedhjen e tij në postin më të lartë amerikan, kur sulmoi pabarazinë e të ardhurave në fjalimin e tij të tretë në State of Union. Z. Obama theksoi rëndësinë e një ekonomie që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.491Z

Gjashtë citime nga fjalimi i kryeministrit për Gërdecin

Më poshtë kam shkëputur disa citime të marra nga fjalimi i Sali Berishës në Parlament të mërkurën në mbrëmje. Citimet janë në thonjëza dhe poshtë tyre është komenti im. Dua të them që ky njeri gënjen. Për të qenë krejtësisht i hapur si lexues i “Shekullit” që nga

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama