Rezultate te kerkimit per termin: +Flackenstein

Meta: total 13 / total_found 13 / time 0.000 / keyword[0] flackenstein / docs[0] 13 / hits[0] 20 /
Integrimi në BE, Fleckenstein: Negociatat, vitin tjetër
  • 2017-09-19

Integrimi në BE, Fleckenstein: Negociatat, vitin tjetër

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein vlerëson zgjedhjet e 25 qershorit si më të mirat të realizuara ndonjëherë dhe shpreh bindjen se Komisioni do të votojë pro hapjes së negociatave për Shqiperine, por vetëm në qershorin e 2018. Sipas tij, BE i kishte

Vlahutin: E vërteta e kërcënimit, çfarë mendoj për Ramën, Bashën e Berishën. Ja cfare na kërkuan politikanët shqiptarë për vetingun, BE u tha jo
  • 2017-03-05

Vlahutin: E vërteta e kërcënimit, çfarë mendoj për Ramën, Bashën e Berishën. Ja cfare na kërkuan politikanët shqiptarë për vetingun, BE u tha jo

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë, Romana Vlahutin, është e ftuara e radhës në E Diell nga Adi Krasta. Vlahutin vjen në Top Channel dy ditë pas vizitës së përfaqësueses së lartë të BE-së, Frederica Mogherinit në Tiranë, ku bëri thirrje për të vijuar me reformat për

Vlahutin: Shqipëria nuk mund të ecë para pa Vettingu-n
  • 2017-03-05

Vlahutin: Shqipëria nuk mund të ecë para pa Vettingu-n

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë, Romana Vlahutin, ka qenë e ftuara e radhës në E Diell nga Adi Krasta. Vlahutin vjen në Top Channel dy ditë pas vizitës së përfaqësueses së lartë të BE-së, Frederica Mogherinit në Tiranë, ku bëri thirrje për të vijuar me reformat për t

Eurodeputeti Fleckenstein takohet me Ramen e Meten
  • 2017-02-21

Eurodeputeti Fleckenstein takohet me Ramen e Meten

brbrPara takimit me kryeministrit Edi Rama eurodeputeti Knut Flackenstein konsumoi nje kafe pune me ambasadorin amerikan Donald Lu dhe ambasadoren e BE Romana Vlahutin ne nje nga hotelet prane kryeministrise Per mediat eurodeputeti tha se debati politik behet ne Parlament e jo ne rruge Eurodeputeti

No Pic available
  • 2017-02-21

Gjosha, Fleckenstein: Zbatimi transparent i vettingut çon përpara integrimin

Zbatimi transparent i ligjit të vettingut do të çojë përpara procesin e integrimit. Kështu është shprehur ministrja e Integrimit Europian Klajda Gjosha gjatë takimit që zhvilloi me Raporterin për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Flackenstein. Gjosha: Është me rëndësi madhor

Ministrja Gjosha pret Raporterin per Shqiperine ne Parlamentin Europian z Knut Flackenstein
  • 2017-02-21

Ministrja Gjosha pret Raporterin per Shqiperine ne Parlamentin Europian z Knut Flackenstein

brbrMinistrja e Integrimit Europian znj Klajda Gjosha priti sot ne nje takim Raporterin per Shqiperine ne Parlametin Europian z Knut Fleckensteinbrbr brbrMinistrja Gjosha i shprehu z Fleckenstein falenderimet me te sinqerta per kontributin e dhene  ne  lidhje me Rezoluten per Shqiperine  mi

Tahiri adra kunder vetingut
  • 2017-02-20

Tahiri adra kunder vetingut

brbrPas protestes se opozites per Ministrin e Brendshem Saimir Tahiri fshihet qendrimi kunder reformes ne drejtesi Gjate nje takim ne Apolloni ai tha se ata qe ngriten cadren e protestes mbrojne gjyqtaret dhe prokuroret e korruptuar Te njejtin argument dha edhe nenkryetari i grupit parlamentar te PS