Rezultate te kerkimit per termin: +Flamengo

Total: 295
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.619Z

Flamengo, kampion i Brazilit

Flamengo ka fituar titullin e kampionit t Brazilit t dieln, duke u rikthyer nga disavantazhi prej nj goli pr t mposhtur Gremion 2-1 n Maracanan e mbushur. Kshtu ka prfunduar pritja 17 vjeare e ekipit m t prkrahur t vendit. Fitorja i mundsoi Flamengos t prfundoj dy pik m tepr se Internacional dhe k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.385Z

Vagner Love në Flamengo

Sulmuesi brazilian, Vagner Love, është larguar nga CSKA Moska, duke u transferuar në Flamengo, në formë huazimi për sezonin e ri, që fillon këtë fundjavë. “Është ëndërr jetësore”, tha 25-vjeçari. Love gjatë sezonit të kaluar ishte i huazuar në Palmeiras, por u largua pas pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.315Z

Flamengo zyrtarizon Ronaldinhon

Nga Express më 11 janar 2011 në ora 14:02 Flamengo e ka zyrtarizuar transferimin e Ronaldinhos. Futbollisti brazilian ka nënshkruar kontratë për tri vjet e gjysmë, deri në verën e vitit 2014 me klubin kuq e zi. Mesfushori ofanziv me këtë rast do të paguhet gati një milion euro në vi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.647Z

Flamengo, Adriano shenon serish

Adriano ka shenuar golin e 18-te personal ne fitoren e rendesishme 3-1 qe Flamengo arriti ne fushen e kundershtareve direkte te Atletico Mineiro. Perandori nuk ka falur as kete here, duke konfirmuar momentin e mire qe po kalon ai dhe skuadra nga Rio. Me kete fitore, Flamengo ngjitet ne ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.763Z

Vagner Love transferohet tek Flamengo

Vagner Love ka mbërritur ditën e enjte në Rio de Janeiro (Brazil) për të mbyllur transferimin e tij tek Flamengo. Sulmuesi brazilian i CSKA-së së Moskës do të luajë për klubin brazilian për tre vitet e ardhshme. 27-vjeçari k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.635Z

Tek Flamengo deri n qershor

Adriano do t qndroj tek Flamengo s paku edhe gjasht muaj. Kt lajm e kat ditur zvends presidenti i klubit brazilian, Marcos Braz. Mirpo, mundsin e qndrimit t ish sulmuesit t Parms, Fiorentins dhe t Interit tek Flamengo, e ka konfirmuar edhe shoku i tij i skuadrs, Ronaldo Angelim. Adriano m ka thn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.605Z

Flamengo nuk e do Decon

Flamengo ka mohuar spekulimet rreth transferimit të mesfushorit të Chelseas, Deco. Më herët gjatë kësaj jave, reprezentuesi portugez me origjinë braziliane kishte thënë se planifikon të kthehet në Brazil në fund të sezonit, pas përfundimit të Kampionatit botëror. Flamengo spekulo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama