Rezultate te kerkimit per termin: +Flamur +Vezaj

Meta: total 158 / total_found 158 / time 0.000 / keyword[0] flamur / docs[0] 9116 / hits[0] 13192 / keyword[1] vezaj / docs[1] 239 / hits[1] 259 /
Gardianë dhe shkelës të ligjit: gjyqtarët i shpëtojnë drejtësisë
  • 2015-04-02

Gardianë dhe shkelës të ligjit: gjyqtarët i shpëtojnë drejtësisë

Gjyqtarët e kapur në shkelje të ligjit amnistohen nga kolegët e tyre në KLD apo gjykata, duke e mbajtur sistemin brenda rrethit vicioz të pandëshkueshmërisë dhe besimit të ulët të publikut Nga Flamur Vezaj, BIRN Një gjyqtar i Gjykatës së Shkodrës, i diagnostikuar me sklerozë u ve

Nga Bjeshkët në Bronks: udhëtimi ilegal i shqiptarëve drejt Amerikës
  • 2015-03-18

Nga Bjeshkët në Bronks: udhëtimi ilegal i shqiptarëve drejt Amerikës

Trafikantët përdorin dokumentet false për të dërguar shqiptarët e varfër dhe të shumtë në numër drejt Shteteve të Bashkuara, përmes Amerikës Qendrore dhe Meksikës. Nga Aleksandra Bogdani dhe Flamur Vezaj* Vila 3-katëshe e familjes Malaj në qytezën e vogël të Bajzës në Malës

Udhëtimi ilegal i shqiptarëve drejt Amerikës
  • 2015-03-17

Udhëtimi ilegal i shqiptarëve drejt Amerikës

Një hetim disa mujor i zyrës së BIRN në Shqipëri ka zbuluar një rrjet të trafikut ndërkombëtar të klandestinëve nga Shqipëria në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Kanada. Investigimi i BIRN nis në Bajzë të S

Shperthimi te Tahiri policia dhunon Alfred Qefaline qe te pranoje atentatin
  • 2015-02-22

Shperthimi te Tahiri policia dhunon Alfred Qefaline qe te pranoje atentatin

Gazetari duke intervistuar Qefaline PUBLICITET Ushtrim i eger dhune denoncohet te jete kryer ndaj te dyshuarit te arrestuar ne polici lidhur me shperthimin tek farmacia e familjes se ministrit te Brendshembr br Artan Qefalia vellai i te prangosurit Alfred Qefalia ne nje inter

Reportazh: Rruga e shqiptarëve drejt xhihadit në Siri
  • 2014-12-15

Reportazh: Rruga e shqiptarëve drejt xhihadit në Siri

Qindra faqe dokumente dhe rrëfimi i një xhihadisti të kthyer në shtëpi hedhin dritë mbi rrugëtimin e dhjetra të rinjve shqiptarë drej luftës në Siri, në krah të al-Qaedës dhe Shtetit Islamik. Në udhëtimin e parë ja

No Pic available
  • 2014-07-01

Artan Santo, bankeri i 15-të në botë që vritet brenda këtij viti

Tirane- Artan Santo është bankieri i 15-në në të gjithë botën që është vrarë nga 1 janari deri më sot. Ndërkohë vetëm një nga këto 15 vrasje është zbuluar dhe ajo ndodhet në Hollandë. Këto dhe të tjera fakte, u bënë të ditur dje gjatë emisionit “DEBATI NE CHANNEL ONE

No Pic available
  • 2013-03-01

Arben Frroku interviste per ABC News nga qelia e paraburgimit ne Selanik

Arben Frroku, i dyshuari për vrasjen e kryekomiasarit Dritan Lamaj, flet ekskluzivisht për ABC News nga qelia e burgut në Drejtorin e Policisë në Selanik. Pranon konfliktin me të ndjerin Lamaj por mohon vrasjen e tij mbrëmjen e 24 shkurtit, duke treguar vendin e nd