Rezultate te kerkimit per termin: +Flamur +Vezaj

Meta: total 162 / total_found 162 / time 0.000 / keyword[0] flamur / docs[0] 9721 / hits[0] 14059 / keyword[1] vezaj / docs[1] 243 / hits[1] 263 /
No Pic available
  • 2016-01-22

Për herë të parë 21 Janari 2011 në shifra

Gjatë emisionit të djeshëm Debati në Channel One të gazetarit Roland Qafoku u bënë publikë për herë të parë disa shifra shumë interesante që bëjnë fjalë për ngjarjen e 21 janarit të vitit 2011 dhe procesit hetimor dhe gjyqësor. Prej tyre veçohen: 4 protestues të vrarë, 6 prote

21 janari 2011 në shifra: Më shumë se 500 gjuajtje me armë, plumba edhe godinës së UNHCR dhe Kullave Binjake
  • 2016-01-22

21 janari 2011 në shifra: Më shumë se 500 gjuajtje me armë, plumba edhe godinës së UNHCR dhe Kullave Binjake

Gjatë emisionit të djeshëm Debati në Channel One të gazetarit Roland Qafoku u bënë publikë për herë të parë disa shifra shumë interesante që bëjnë fjalë për ngjarjen e 21 janarit të vitit 2011 dhe procesit hetimor dhe gjyqësor. Prej tyre veçohen: 4 protestues të vrarë, 6 pr

Xhihadi II, dosja e ish-imamit Almir Daci dërgohet në gjykatë
  • 2015-12-28

Xhihadi II, dosja e ish-imamit Almir Daci dërgohet në gjykatë

Militanti i ISIS, i shfaqur në qershor 2015 përmes një videoje kërcënuese do të gjykohet në mungesë, ndërkohë që pamundësia për të mbledhur prova pezullon hetimet për shqiptarët e tjerë në Siri. Nga Flamur Vezaj, BIRN Prokuroria e Krimeve të Rënda ka vendosur të dërgojë në g

Misteri i financimit të xhihadistëve të Shqipërisë
  • 2015-12-02

Misteri i financimit të xhihadistëve të Shqipërisë

Nga Aleksandra Bogdani, Flamur Vezaj   Një burrë rreth 50 vjeç u filmua në aeroportin Nënë Tereza në tiranë duke i mësuar tre djemve si të sillen gjatë fluturimit të tyre të parë. Ishte 2 janari i 2014, kur policia shqiptare ndaloi djemtë e rinj të cilët do të fluturonin p

Gardianë dhe shkelës të ligjit: gjyqtarët i shpëtojnë drejtësisë
  • 2015-04-02

Gardianë dhe shkelës të ligjit: gjyqtarët i shpëtojnë drejtësisë

Gjyqtarët e kapur në shkelje të ligjit amnistohen nga kolegët e tyre në KLD apo gjykata, duke e mbajtur sistemin brenda rrethit vicioz të pandëshkueshmërisë dhe besimit të ulët të publikut Nga Flamur Vezaj, BIRN Një gjyqtar i Gjykatës së Shkodrës, i diagnostikuar me sklerozë u ve

Nga Bjeshkët në Bronks: udhëtimi ilegal i shqiptarëve drejt Amerikës
  • 2015-03-18

Nga Bjeshkët në Bronks: udhëtimi ilegal i shqiptarëve drejt Amerikës

Trafikantët përdorin dokumentet false për të dërguar shqiptarët e varfër dhe të shumtë në numër drejt Shteteve të Bashkuara, përmes Amerikës Qendrore dhe Meksikës. Nga Aleksandra Bogdani dhe Flamur Vezaj* Vila 3-katëshe e familjes Malaj në qytezën e vogël të Bajzës në Malës

Udhëtimi ilegal i shqiptarëve drejt Amerikës
  • 2015-03-17

Udhëtimi ilegal i shqiptarëve drejt Amerikës

Një hetim disa mujor i zyrës së BIRN në Shqipëri ka zbuluar një rrjet të trafikut ndërkombëtar të klandestinëve nga Shqipëria në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Kanada. Investigimi i BIRN nis në Bajzë të S