Rezultate te kerkimit per termin: +Flamurin +Kuq

Meta: total 1000 / total_found 1028 / time 0.001 / keyword[0] flamurin / docs[0] 8810 / hits[0] 12689 / keyword[1] kuq / docs[1] 24186 / hits[1] 35866 /
Foto e papublikuar e funeralit të Ismail Qemalit
  • 2019-01-24

Foto e papublikuar e funeralit të Ismail Qemalit

Imazhi i karrocës që ecën e shoqëruar nga xhandarmëria italiane patriotë shqiptarë, ku flamuri kuq e zi duket i trishtuar mbi arkivolin me trupin e pajetë të Ismail Qemalit, është fokusuar në kameran e Kel Marubit. Në 100 vjetorin e ndarjes nga jeta të firmëtarit të pavarësisë së

Beteja Studentë-Kryeministri vijon, protestuesit: Nesër ngrihet gjithë populli!
  • 2018-12-14

Beteja Studentë-Kryeministri vijon, protestuesit: Nesër ngrihet gjithë populli!

Dialogu është ai që mban larg protestuesit dhe kryeministrin Edi Rama, me këtë të fundit, që edhe pse shpreh dakordësinë për 8 kërkesat e studentëve, nuk i është përgjigjur ultimatumit të tyre për thirrjen e një seance të jashtëzakonshme plenare të Kuvendit në orën 16:00. Stud

No Pic available
  • 2018-12-02

E premtja e zezë e Shqipnisë, kujtimet e Át Konrrad Gjolaj për 29 nëntorin 1944

E premtja e zezë e Shqipnisë, që filloi me 29 Nandor 1944, dhe jo me 28 Nandor, e që do të vazhdojnë përsa të sundojnë komunistat këtu, erdhi edhe në Shkodër. Flamuri i ynë i dhunuem me yllin e kuq, bashkë me flamurin e Jugosllavisë së Druzhe Titos, plot mbas 31 vjetësh prej 1913, u

FESTA E FLAMURIT, TIRANA MUNGON NË LONDËR
  • 2018-11-28

FESTA E FLAMURIT, TIRANA MUNGON NË LONDËR

Nga Petrit KUÇANA Duken të panumërta ftesat që vijnë nga Skocia apo nga qytetet e tjera të Britanisë për të kulmuar në metropolin Britanik, në Londër ku Festa e Flamurit mbetet përbashkuese.  Dhjetëra grupe fëmijësh dhe të rinjsh janë përgatitur për të performuar dhe gjithçka

No Pic available
  • 2018-11-24

Tirana Kuq e Zi për 28-29 Nëntor, Veliaj: Bashkë për festat, merrni flamuj

Tirana ka veshur dekorin e saj kuq e zi për festat kombëtare të nëntorit. Në 106-vjetorin e Pavarësisë, Kryebashkiaku Erion Veliaj u ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve që të bëhen pjesë e këtyre festive duke iu bashkuar edhe ata nismës për vendosjen e simboleve kombëtare në b

Zbuloni parqet kombëtare më të bukura në Europë (FOTO)
  • 2018-10-31

Zbuloni parqet kombëtare më të bukura në Europë (FOTO)

Vendet ku peizazhet krijojnë kryeveprat e bukurisë, të gjitha për tu eksploruar Disa janë në vende të paarritshme dhe të vështira për t’u arritur, të tjerët janë patjetër më afër dorës së njeriut: në çdo rast, natyra këtu krijon kryevepra të vërteta, të gjitha që duhet

FSHF dënon parullën raciste në Partizani-Skënderbeu
  • 2018-10-31

FSHF dënon parullën raciste në Partizani-Skënderbeu

Parulla e shfaqur nga tifozëria në sfidën Partizani-Skënderbeu, që lidhej me rastin e një shtetasit shqiptar, pjesë e minoritetit grek në Bularat, i ekzekutuar nga forcat RENEA, ka ngjallur reagimin edhe të Federatës Shqiptare të Futbollit. Kjo e fundit ka dalë me një deklaratë zyrtare