Rezultate te kerkimit per termin: +Flamurtarit

Meta: total 1000 / total_found 3432 / time 0.001 / keyword[0] flamurtarit / docs[0] 3432 / hits[0] 5507 /
Partizani drejt titullit, derbin e bregdetit e fiton Flamurtari
  • 2019-04-10

Partizani drejt titullit, derbin e bregdetit e fiton Flamurtari

Pas fitores së Kukësit në Laç, është kundërpërgjigjur edhe Partizani, që triumfoi me rezultatin 2-0 ndaj Skënderbeut, në Selman Stërmasi dhe arriti të ruajë distancën +9 pikë nga verilindorët. Të kuqtë e Skënder Gegës u rikthyen në Selman Stërmasi, aty ku të shtunën u mposht

Kastrioti triumfon ndaj Tiranës, paqe në Laçi-Flamurtari
  • 2019-03-17

Kastrioti triumfon ndaj Tiranës, paqe në Laçi-Flamurtari

Kastrioti ka arritur të mposhtë Tiranën me rezultatin minimal 1-0 dhe të konfirmohet si një skuadër që do të luftojë deri në frymën e fundit për mbijetesën. Për krutanët mjaftoi një gol i shënuar nga Marku, pas ekzekutimit të saktë të një 11-metërshi, që u akordua me shumë bu

No Pic available
  • 2019-03-09

Lokalet 2019/ Rama hap thesin, pas Korçës e Kukësit premton tjetër stadium

Jeta futbollistike në Shqipëri është paralizuar pas dhunës së ushtruar ndaj arbitrave në ndeshjen Kamza-Laçi dhe vendime të forta që ndërmorën bilbilat dhe FSHF pas incidentit. Por, kjo nuk e ka penguar kryeministrin Edi Rama që të flasë për futbollin në Fier, aty ku pati një takim

Dhunimi i arbitrit/ Shulku: Nëse skthehet policia, bojkotojmë aktivitetin
  • 2019-03-04

Dhunimi i arbitrit/ Shulku: Nëse skthehet policia, bojkotojmë aktivitetin

Në një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp, sekretari i përgjithshëm i FSHF-së, Ilir Shulku, la të nënkuptohet se mund të ketë edhe ndërprerje të kampionatit nëse Policia e Shtetit nuk merr përgjegjësinë që i takon për sigurinë e stadiumeve. Policia nuk ka reaguar në lidh

Sukaj gol pas 10 muajsh, por Flamurtari sërish nuk fiton
  • 2019-03-03

Sukaj gol pas 10 muajsh, por Flamurtari sërish nuk fiton

Rikthehet pas afërsisht 10 muajsh me gol në Kategorinë Superiore Xhevahir Sukaj (për herë të fundit kishte realizuar me Vllazninë në fitoren 1-5 në Korçë) . Sulmuesi shkodran, që iu bashkua në janar Flamurtarit, pas eksperiencës jo të suksesshme te Laçi (luajti vetëm dy ndeshje në

Flamurtari denoncon me video gabimet e gjyqtarëve
  • 2019-03-01

Flamurtari denoncon me video gabimet e gjyqtarëve

No Comment. Kështu titulluar klubi i Flamurtarit një video përmbledhëse të ndeshjes Partizani-Flamurtari, 3-1, ku evidentohet rastet, për të cilat vlonjatët pretendojnë se janë ndëshkuar me pa të drejtë nga trupa gjykuese. Nga goditja e këndit e paqenë me Partizanit, te pozicioni i pa

Rrahën fotografin e Flamurtarit, procedohen 4 tifozët e Partizanit
  • 2019-02-27

Rrahën fotografin e Flamurtarit, procedohen 4 tifozët e Partizanit

Procedohen penalisht 4 tifozët e Partizanit që sulmuan fotografin e Flamurtarit në Selman Stërmasi. Pas kallëzimit të bërë nga Shkëlqim Rama, policia ka identifikuar personat që e sulmuan. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr.2, identifikuan dhe proceduan penalisht në gjendje të l