Rezultate te kerkimit per termin: +Fletore

Meta: total 731 / total_found 731 / time 0.000 / keyword[0] fletore / docs[0] 731 / hits[0] 986 /
No Pic available
  • 2017-06-22

Vettingu, farsa e re e politikës .

Nga Lindita Blinishti Do ta filloj këtë shkrim duke falënderuar seriozisht politikanët që përzgjodhën vettingasit e që smë bënë pjesë të farsës politike të rradhës. U bëra pjesë e kësaj gare, që e tillë smund të jetë, vetëm për të shprehur mbështetjen time ndaj perceptimit

No Pic available
  • 2017-06-14

Tahiri: Partiçkat po korruptojnë të rinjtë, u premtojnë lloj-lloj çudirash

Kryetari i Partisë Socialiste të Tiranës, Saimir Tahiri, ka sulmuar LSI-në, duke iu referuar si partiçkë që po tenton të korruptojë të rinjtë. Gjatë një takimi me votuesit për herë të parë në njësinë 1, ai deklaroi se nuk është e lehtë të bindësh një të ri që do të votoj

Kur dashuronte Eqrem Çabej
  • 2017-05-21

Kur dashuronte Eqrem Çabej

Kur do të shihemi, lus të bjerë shi Kur do të shihemi, lus të bjerë shi / Pikë pas pike gjithë kësaj nate / Që kur të dalim bashkë un e ti / Mbi pllaja kodra dielli ka ratë Eqrem Çabej do ti shkruante këto vargje në vitin 1951, nën padurimin e bukur që i sillte takimi me vajzën 2

No Pic available
  • 2017-05-01

Çiftit të moshuar i prishin shtëpinë, i shpronësojnë vetëm 30 metra katror

Dy të moshuar burrë e grua ju drejtuan emisionit BOOM në RTV Ora News, pasi shtëpia e tyre prekej nga projekti i unazës së madhe të Tiranës. Aty ku është bërë mbikalimi në afërsi të pallatit me shigjeta ka qenë dhe banesa e dy të moshuarve. Halil Gjapi tregon për mikrofonin e BOOM

No Pic available
  • 2017-04-07

BOOM denoncon: Familja e patriotit prej 26 vitesh pa shtetësi shqiptare

Në Shqipëri çudirat nuk kanë të mbaruar. Në redaksinë e emisionit BOOM në RTV Ora News ka mbërritur një denoncim nga një qytetar nga Lushnja. Bëhet fjalë për Arben Çukanin, familja e të cilit prej 26 vitesh i është pa shtetësi. Ai thotë se shtetësia shqiptarë i është hequr q

Çfarë ka ndodhur më 3 prill?
  • 2017-04-03

Çfarë ka ndodhur më 3 prill?

33 – Ndodhi kryqëzimi i Jezu Krishtit, sipas astronomëve Hamfris & Waddington. Por a mund të datohet kryqëzimi i Krishtit duke përdorur astronomi? Shumë njerëz kanë provuar. Në revistën Naturë (numri i 22 dhjetorit 1993), Colin Humphreys dhe W. Waddington shqyrtuan të gjitha p

Wislawa Szymborska dhe Rudolf Marku
  • 2017-03-30

Wislawa Szymborska dhe Rudolf Marku

ALDA BARDHYLI Jam shumë afër atij që ai të ëndërroj për mua, Unë nuk fluturoj larg tij e as që ia mbath prej tij Të fshihem poshtë rrënjëve të pemës. Jam shumë afër. Wislawa Szymborska  polakja me sytë e kaftë plot jetë i shkroi këto vargje teksa përpiqej ti afrohej një burri