Rezultate te kerkimit per termin: +Flonja +Kodheli

Meta: total 29 / total_found 29 / time 0.000 / keyword[0] flonja / docs[0] 64 / hits[0] 87 / keyword[1] kodheli / docs[1] 5099 / hits[1] 12352 /
Bota shfaqet në kinemanë e Prizrenit
  • 2016-01-13

Bota shfaqet në kinemanë e Prizrenit

Propozimi i Shqipërisë për Akademinë Oscar në kategorinë e filmave në gjuhë të huaj, filmi "Bota" me regji të Iris Elezit, do të shfaqet më 14 janar edhe në Kosovë, saktësisht në kinemanë e qytetit të Prizrenit, DokuKino, me fillim nga ora 19:30. "Bota" pati premierën ndërkombë

Bota, suksesi i Iris Elezit dhe novela e Maks Velos
  • 2016-01-06

Bota, suksesi i Iris Elezit dhe novela e Maks Velos

Fitues i një sërë çmimesh ndërkombëtare në festivale të filmit dhe i propozuar për Akademinë e Çmimeve Oscar për filmat e huaj, filmi "Bota" i regjisores Iris Elezi është një ndër filmat shqiptarë më të suksesshëm të viteve të fundit. Pas premierës në Tiranë vitin e kaluar,

Filmi Bota vjen në DokuKino
  • 2016-01-05

Filmi Bota vjen në DokuKino

Propozimi i Shqipërisë për Akademinë Oscar në kategorinë e filmave në gjuhë të huaj, filmi "Bota" me regji të Iris Elezit, do të shfaqet më 14 janar edhe në Kosovë, saktësisht në kinemanë e qytetit të Prizrenit, DokuKino. Lajmin e ka bërë të ditur drejtori artistik i DokuFestit

Flonja Kodheli pjesë e jurisë së Mediteran Film Festival
  • 2015-12-07

Flonja Kodheli pjesë e jurisë së Mediteran Film Festival

Aktorja shqiptare Flonja Kodheli, e njohur për publikun për rolin e saj në filmin "Burrneshat" të regjisores Laura Bispuri, do të jetë pjesë e panelit të jurisë së festivalit "Mediteran Film Festival", që mbahet në Bruksel të Belgjikës. Lajmin e ka bërë të ditur vet Kodheli në pro

Filmi Bota, më i miri në Albanian Film Week në New York
  • 2015-11-07

Filmi Bota, më i miri në Albanian Film Week në New York

TIRANE, 6 Nëntor/ATSH/- Filmi i metrazhit të gjatë me regji të Iris Elezit "Bota", ka dalë të jetë filmi më i mirë i edicionit të fundit të Albanian Film Week në New York ku në mbrëmjen e së enjtes janë ndarë edhe çmimet në disa kategori.Drejtoresha e këtij festivali Mrika Krasni

Burrnesha, konflikti seksual në një virgjëreshë të betuar
  • 2015-10-30

Burrnesha, konflikti seksual në një virgjëreshë të betuar

Që një femër të dojë të jetë mashkull, ka shumë arsye në Shqipëri. E mendojnë këtë edhe në qytete të mëdha, ndërkohë që në malësitë e Veriut, jo rrallë herë është kthyer në një domosdoshmëri jete. Hana është një prej atyre femrave, që fashoi gjoksin, që gjithsesi u

Burrnesha në kërkim të gruas
  • 2015-10-29

Burrnesha në kërkim të gruas

Pasi bëri xhiron e suksesit në kinematë botërore dhe në disa festivale prestigjioze të filmit, filmi "Burrnesha" mbërriti edhe në Tiranë për të çelur zyrtarisht edicionin e 13-të të Tirana International Film Festival. Regjisorja Laura Bispuri rrëfen se si e ka studiuar fenomenin dhe