Rezultate te kerkimit per termin: +Flonja +Kodheli

Meta: total 33 / total_found 33 / time 0.000 / keyword[0] flonja / docs[0] 69 / hits[0] 92 / keyword[1] kodheli / docs[1] 5659 / hits[1] 13874 /
Filmi Bota triumfon në Paris
  • 2016-06-06

Filmi Bota triumfon në Paris

Filmi shqiptar "Bota", i regjisores Iriz Elezi, ka triumfuar në festivalin "Paris South East European Film Festival" duke fituar çmimin "Filmi më i mirë". Në këtë festival u shpërblye edhe aktorja kryesore e filmit, Flonja Kodheli, duke rrëmbyer çmimin "Aktorja më e mirë". "Bota" ësht

Elina Duni dhe filmat Bota e Babai prezantojnë shqiptarët në Paris
  • 2016-06-02

Elina Duni dhe filmat Bota e Babai prezantojnë shqiptarët në Paris

Në kryeqytetin francez po zhvillohet aktualisht manifestimi "Festival Du Film Des Balkans" që ka nisur më 1 qershor dhe do të zgjas pesë ditë. Hapjen e këtij programi pesë ditor e bëri filmi i suksesshëm kosovar i regjisorit Visar Morina, "Babai". Gjatë ditës se enjte në Paris me filli

FemArt nis sonte edicionin e katërt
  • 2016-05-25

FemArt nis sonte edicionin e katërt

Në Teatrin Oda në Prishtinë po finalizohen përgatitjet që mbrëmjen e së mërkurës të hapet edicioni i katër i festivalit rajonal i artisteve për të drejtat e njeriut, "FemArt". Mbrëmja do të nis në ora 20:00, me filmin "Bota" të Iris Elezit. Filmi është bashkëprodhim midis Kosov

Me filmin Bota nis festivali FemArt
  • 2016-05-23

Me filmin Bota nis festivali FemArt

Festivali rajonal i artisteve për të drejtat e njeriut, "FemArt", nis të mërkurën në Prishtinë edicionin e katërt. Hapja bëhet më 25 maj në Teatrin Oda, ku do të shfaqet filmi "Bota" me regji të Iris Elezit, që ishte propozimi i Shqipërisë për Akademinë Oscars në kategorinë e fi

Bota shfaqet në kinemanë e Prizrenit
  • 2016-01-13

Bota shfaqet në kinemanë e Prizrenit

Propozimi i Shqipërisë për Akademinë Oscar në kategorinë e filmave në gjuhë të huaj, filmi "Bota" me regji të Iris Elezit, do të shfaqet më 14 janar edhe në Kosovë, saktësisht në kinemanë e qytetit të Prizrenit, DokuKino, me fillim nga ora 19:30. "Bota" pati premierën ndërkombë

Bota, suksesi i Iris Elezit dhe novela e Maks Velos
  • 2016-01-06

Bota, suksesi i Iris Elezit dhe novela e Maks Velos

Fitues i një sërë çmimesh ndërkombëtare në festivale të filmit dhe i propozuar për Akademinë e Çmimeve Oscar për filmat e huaj, filmi "Bota" i regjisores Iris Elezi është një ndër filmat shqiptarë më të suksesshëm të viteve të fundit. Pas premierës në Tiranë vitin e kaluar,

Filmi Bota vjen në DokuKino
  • 2016-01-05

Filmi Bota vjen në DokuKino

Propozimi i Shqipërisë për Akademinë Oscar në kategorinë e filmave në gjuhë të huaj, filmi "Bota" me regji të Iris Elezit, do të shfaqet më 14 janar edhe në Kosovë, saktësisht në kinemanë e qytetit të Prizrenit, DokuKino. Lajmin e ka bërë të ditur drejtori artistik i DokuFestit