Rezultate te kerkimit per termin: +Florian +Jakaj

Total: 0
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.438Z

Në prag të Shkodra Jazz Festival

"Paqja në botë është akoma një utopi e madhe, por shpresën për një të ardhme më të mirë mund ta gjejmë në gjeneratat e reja dhe në muzikën që nuk ka barriera, kalon edhe mbi diferencat raciale dhe kulturore". Këto janë fjalët e violinistit Rrok Jakaj, i cili u nda nga jeta disa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.866Z

Festivali i jazz-it, jare dhe flamengo

 Muzikë tradicionale vendase, por edhe flamengo spanjolle e ritme afrikane. Për të pestin vit me radhë, Shkodra hapi mbrëmë edicionin e radhës të festivalit ndërkombëtar “Shkodra Jazz Festival” kushtuar kujtimit të muzikantit të madh shkodran, violinistit Rrok Jakaj. Sip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.422Z

Shkodra Jazz Festival, dy ditë me muzikë live

Shkodër, 9 Qershor, NOA /Milena Selimi - Paqja në botë është akoma një utopi e madhe, por shpresën për një të ardhme më të mirë mund ta gjejmë në gjeneratat e reja dhe në muzikën që nuk ka barriera, kalon edhe mbi diferencat racial dhe kulturore, - këto janë fjalët e violini

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.891Z

Markelian Kapedani: Jemi moskokëçarës

  Muzikanti shqiptar kritikon problemet organizative të ngjarjeve kulturore dhe që vijnë nga natyra neglizhente dhe indiferente e shqiptarëve Pjesëmarrës në edicionin e katërt të Shkodra Jazz Festival është dhe artisti i njohur shqiptar i pas viteve nëntëdhjetë, Markelian Kapeda

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.890Z

Kufiri mes shpresës dhe zhgënjimit

  Xhaz-Shkodër Ritmet e xhazit ia lënë vendin kërkimit pamor. Në ditën e dytë të edicionit të katërt të Festivalit të Xhazit në Shkodër u prezantuan edhe disa video-projeksione të artistëve Michele Robecchi dhe Raul Martinez. Mes artistësh ndërkombëtare është edhe ai shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.215Z

Diplomat e njohura nga Ministria e Arsimit dhe Shkences per vitin 2010

Anilejda Shembitraku Ministria e Arsimit dhe Shkences publikon listen e diplomave qe jane njohur nga ky institucion per vitin 2010. Behet fjale per 1175 studente per te cilet procesi i njohjes se diplomes se fituar jashte vendit ka perfunduar. Tashme kandidateve qe iu eshte ekuivalentuar diploma e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.854Z

Listat shtese te fituesve ne universitete

Universiteti i Tiranës Histori ADELA LLAMBI KUMARAKU ADELA PETRIT LAÇI AGRON RUFAT ALLARAJ AJLA AGIM PULAHA ALBANO YMER IDRIZI ALBIONA DAN REXHA ALDI ALBERT SANXHAKU ALIDA BESHIR ZYKA ALKETA LAZDËR GJINAJ ALKIDA JETNOR BRAKA ALMA AVNI ALIAJ ANA ARBEN DOMI ANA DILAVER CENO ANASTAS V

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama