Rezultate te kerkimit per termin: +Florian +Nova

Meta: total 35 / total_found 35 / time 0.000 / keyword[0] florian / docs[0] 3727 / hits[0] 4857 / keyword[1] nova / docs[1] 1200 / hits[1] 1471 /
No Pic available
  • 2019-03-28

Furtuna në diplomaci, ja diplomatët e shkarkuar nga ministri Cakaj

Ministri në detyrë, Gent Cakaj ka ndërmarrë një aksion për pastrimin e diplomacisë nga ata që ai i cilësoi si miq e krushqi. Mësohet se Cakaj ka vendosur shkarkimin e 28 diplomatëve shqiptarë, të cilët thuhet se nuk përmbushin kriteret e ligjit për shërbimin diplomatik dhe janë te

Furtunë në ambasadën shqiptare në Athinë, ja kush ikën
  • 2019-03-27

Furtunë në ambasadën shqiptare në Athinë, ja kush ikën

Mësohen detaje të reja nga shkarkimet e ndërmarra nga Ministri i Jashtëm në Detyrë, Gent Cakaj. Mësohet se është shkarkuar dhe Pranvera Skana, e cila mbante detyrën e këshilltares në Ambasadën e Londrës. Gjithashtu janë shkarkuar edhe dy zyrtarë nga Ambasada Shqiptare në Athinë dh

INTERVISTA/ Tentuan të vrisnin Enver Hoxhën, Gjana: Si na provokonin me femra, ja përdhunimet në hetuesi (Pjesa I)
  • 2016-02-03

INTERVISTA/ Tentuan të vrisnin Enver Hoxhën, Gjana: Si na provokonin me femra, ja përdhunimet në hetuesi (Pjesa I)

Ai ishte një mësues 25-vjeçar që punonte në fshatrat e Kukësit, por me ideale aq të mëdha, sa të përmbyste një sistem diktatorial. Dhe e vetmja mënyrë për ta arritur këtë qëllim ishte vrasja e Enver Hoxhës, ndaj të cilit u bë një atentat konkret në Kodër-Kamzë. Një utopi e

INTERVISTA/ Tentuan të vrisnin Enver Hoxhën, Gjana: Si na provokonin me femra, ja përdhunimet në hetuesi
  • 2016-02-01

INTERVISTA/ Tentuan të vrisnin Enver Hoxhën, Gjana: Si na provokonin me femra, ja përdhunimet në hetuesi

Ai ishte një mësues 25-vjeçar që punonte në fshatrat e Kukësit, por me ideale aq të mëdha, sa të përmbyste një sistem diktatorial. Dhe e vetmja mënyrë për ta arritur këtë qëllim ishte vrasja e Enver Hoxhës, ndaj të cilit u bë një atentat konkret në Kodër-Kamzë. Një utopi e

Fabio Hoxha, talenti që menaxhohet nga agjenti i Zlatan Ibrahimoviçit
  • 2011-11-10

Fabio Hoxha, talenti që menaxhohet nga agjenti i Zlatan Ibrahimoviçit

/* */ Dash Frashëri - Sulmuesi shqiptar i Varezes në Itali, Fabio Hoxha, golashënuesi më i mirë i Shqipërisë U-19 në eliminatoret e Euro 2013-s, ndeshjet e së cilës u zhvilluan në Austri, është pjesë e Komb&e

Agimi mode e re per kinemane e vjeter
  • 2010-12-26

Agimi mode e re per kinemane e vjeter

Hapet nje salle kinemaje ne Tirane e dyta 3D. Nga nje rrenoje ne nje zone mjaft te rrahur Agimi eshte sot nje ambient i kohes komod dhe intim. Kurse nostalgjikeve te lagjes biletat iu duken shtrenjte Kam qysh ne nentedhjeten qe nuk shoh me kinema. Nuk ka me kinema. Filmin e ka mbytur komercialitet

No Pic available
  • 2010-04-06

KLD emëron 24 gjyqtarë në Tiranë e Durrës

Autori i Lajmit: RedaksiaKëshilli i Lartë i Drejtësisë, në mbledhjen e djeshme, ka bërë edhe emërimin e 24 gjyqtarëve të Gjykatës së Tiranës dhe të Durrësit. Burime pranë KLD-së bëjnë me dije se është bërë dhe një transferim i një gjyqtari nga Gjykata e Tropojës drejt Shk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama