Rezultate te kerkimit per termin: +Fluksi

Meta: total 1000 / total_found 4576 / time 0.002 / keyword[0] fluksi / docs[0] 4576 / hits[0] 5627 /
Pas shtyrjes me 60 minuta, mbyllet zyrtarisht votimi
  • 2017-06-25

Pas shtyrjes me 60 minuta, mbyllet zyrtarisht votimi

Pas shtyrjes me 60 minuta në të gjithë vendin në orën 20:00 është mbyllur zyrtarisht procesi i votimit. Në orën 18:45 KQZ vendosi të shtyjë me 1 orë procesin e votimit. Prej orës 07:00 të mëngjesit shqiptarët janë thirrur të votojnë për të zgjedhur sot parlamentin e ri dhe

KQZ: Sipas informacionit nga 55 % e QV pjesëmarrja: 45. 7 %
  • 2017-06-25

KQZ: Sipas informacionit nga 55 % e QV pjesëmarrja: 45. 7 %

Në orën 21:00 KQZ jep informacion lidhur me pjesëmarrjen në votime në bazë të informacioneve të mbërritura nga 55 % e Qendrave të votimit.  “55 % e QV kanë dhënë informacion lidhur me pjesëmarrjen në votime. Nga këta QV pjesëmarrja në votime ka qenë 45. 7 %” Të d

Kërcënohen emigrantët, SMS intimiduese atyre që vijnë për të votuar
  • 2017-06-24

Kërcënohen emigrantët, SMS intimiduese atyre që vijnë për të votuar

Dhjetëra automjete dhe autobusë kanë hyrë dje në mbrëmje në territorin shqiptar, por edhe sot nga pikat e kalimit kufitar me Greqinë. Fluksi, i pazakontë krahasuar me ditët e tjera, tregon se pjesa më e madhe e të rikthyerve vijnë për të votuar. Ndërkohë, shumë prej emigrantëve q

Euro në rënie për të 20-ën ditë radhazi
  • 2017-06-21

Euro në rënie për të 20-ën ditë radhazi

Monedha e përbashkët prej 20 ditësh vijon të zhvlerësohet në tregun vendas. Sot euro preku nivelin e këmbimit të 133 lekëve, sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë. Që nga fillimi i muajit qershor, euro është zhvlerësuar me gati 1.2 lekë duke shënuar në vazhdimësi rekorde

No Pic available
  • 2017-06-20

Euro në rënie të pandalshme, po i afrohet me shpejtësi rekordit të ri, bie edhe dollari

Euro po zhvlerësohet me shpejtësi në tregun vendas duke shënuar një tjetër rekord të ri të ulët. Sot, një euro këmbehej me 133.18 lekë, 0.10 lekë më pak se fundi i javës së kaluar, sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë. Ky është niveli më i ulët që nga shtatori i viti

No Pic available
  • 2017-06-16

Rritja e temperaturave, 15-40 raste çdo ditë në pediatrinë e Vlorës

Rreth 15 deri në 40 fëmijë i drejtohen çdo ditë pediatrisë së spitalit rajonal të Vlorës. Mjekët flasin për shtim të urgjencave, që sipas tyre, vijnë për shkak të rritjes së temperaturave të stinës së verës. Sipas mjekes pediatre, Aida Koka problematika më të mëdha shfaqen p

No Pic available
  • 2017-06-16

Nis shqyrtimi i dosjeve, mbi 2200 aplikime për kreditë e buta në Tiranë

Bashkia e Tiranës ka nisur procesin e shqyrtimit të mbi 2200 dosjeve për kredi të butë. Drejtorja e përgjithshme e Shërbimit Social në Bashkinë e Tiranës, Anisa Ruseti, bën të ditur se nëse plotësojnë kriteret, 1000 përfituesit do të shpallen të gjithë brenda muajit qershor. Prio