Rezultate te kerkimit per termin: +Fmija

Total: 89
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.060Z

Lezh, lirohet fmija i marr peng

Lezh (start)- Gjashtvjeari q u mor peng sot n mngjes n zonn e Lezhs, sht ln i lir, pas negociatave q policia zhvilloi me autorin. Fmija mbahej peng n zonn e Gjadrit, nj fshat n Lezh. Lirimi i fmijs erdhi pasi drejtori i policis s Lezhs u angazhua drejtprdrejt me pengmarrsin. Gzim Marku, 25 vje,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.060Z

Lezh, merret peng fmija

Lezh (start)- Nj fmij 6-vjear sht marr peng n banesn e tij, n ort e para t mngjesit t sotm n Lezh. M Prega, n klas t par, sht marr peng nga 25-vjeari Gzim Marku. Policia, e cila sht lajmruar pr pengmarrjen ka mbrritur n vendin e ngjarjes, ndrsa ka nisur hetimet pr t gjetur fmijn e marr peng, i cili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.274Z

Vedat Bajrami: Fmija sa troha t'vet per kan ki me votu axhi Vedat !

Humoristi i mirënjohur, Vedat Bajrami, duket të jetë i “shqetësuar” sa i përket faktit që edhe fëmijët po bëhen pjesë e fushatës të shumë partive politike. “Fmija sa troha t'vet per kan ki me votu axhi Vedat !”,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Fmija nuk m fle gjum! duhet t bj?

N shumicn e familjeve, prjetohet i njjti problem midis prindit dhe fmijs. Fmija nuk dshiron q t fle gjum hert, ndrsa prindi insiston n at. Pr prindrit q punojn, kjo situatё bёhet akoma mё e vёshtirё. Po kjo mund tё parandalohet me rregjimin e gjumit qё mund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.872Z

Kur prindrit kundrshtojn njri tjetrin

Fmija nuk mund t prcaktoj se cila sht sjellja e duhur n nj moment kur nna dhe babai tregojn sjellje t ndryshme, pra kur babai thot Po dhe nna Jo, kur babai vendos rregulla e nna i shkel ato apo edhe kur t dy kritikojn n mnyr t vazhdueshme njri tjetrin. N nj ambient t till, fmija futet b mendime se s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.373Z

Depresioni te fmijt

Depresioni sht nj fenomen i hasur shpesh n koht e sotme. Dikush i lodhur nga intensiteti i dits e dikush tjetr i vetmuar si pasoj e nj kulture moderne gjithnj e m individuale. Njerz me lidhje t dobta familjare si dhe problemet social-kulturore prgatisin nj terren t favorshm pr shfaqjen e depresioni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.342Z

Stimulojeni me dhurata fmijn q bn gabime

Si sht reagimi juaj, kur fmija juaj shfaq sjellje t paplqyeshme? Mos vall prgjigjia juaj sht "N fillim i flas, m von e qortoj dhe n.q.s. ngul kmb n sjelljen e tij, e dnoj"? Besoj se t stimulosh fmijn q ka kryer faj nuk sht nj metod e zgjedhur nga fmija Ne e dim se " Shprblimi jepet si rezultat i nj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama