Rezultate te kerkimit per termin: +Fmijt

Total: 456
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.869Z

U divorcuat? Po fmijt ...

Kushtet n t cilat po jetojm, kan shkaktuar kriza nga m t ndryshmet n rrethet familjare, gj kjo q ndikon n mnyr t drejtprdrejt jo vetm n marrdhniet midis iftit, por edhe tek fmijt. Pyesim iftet q prjetojn momente krize: A e menduat do gj m s miri para se t vendosnit pr tu divorcuar? A e menduat se si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.864Z

Gjeni koh pr fmijt tuaj

Specialistt e shndetsis sugjerojn pr prindrit ndarjen e kohs s caktuar ditore pr t biseduar me fmijt e tyre, sidomos n moshn 2 vjeare, kur nis edhe aftsia e komunikimit oral. Veanrisht nnat, n momentin q varin rrobat n litar pr t'u tharr, mund tu shpjegojn fmijve ngjyrat e tyre, madhsin e orapeve ap

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.064Z

Topi aktivitet pr fmijt

Tiran (start)-Jan elur sot Lojrat Olimpike Speciale pr fmijt me aftsi t kufizuara. N ceremoni ishte i pranishm edhe presidenti i Republiks Bamir Topi, dhe Zonja e Par Teuta Topi. Presidenti Topi, i dorzoi simbolikisht prfaqsuesit t ekipit t fmijve flakn olimpike, u shprehu atyre urimet m t ngrohta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.865Z

Telenovelat; arma pr t vrar fmijt

Specialitt e mjeksis turke shprehen se fmijt ndikohen mjaft nga telenovelat e transmetuara nga kanale t ndryshme televizive. Studiuesi turk, Ahmet Tevfik Ozan shprehet se n shum tema dhe shtje t jets s prditshme, fmijt kan nisur t tregojn sjellje imituese t skenave t telenovelave. Veanrisht nxnsit e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.849Z

Fmijt rom; M shum t drejta

Me rastin e Dits Botrore t Romve, Presidenti i Republiks, Bamir Topi, nj prfasi e fmijve t ktij komuniteti jan takuar me krert m t lart t vendit. rom T shoqruar nga drejtues t Unionit t Romve t Shqipris Amaro Drom, ata vizituan s pari Presidentin e Republiks, Bamir Topi. Kryetari i Shtetit u p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.342Z

Trajtimi i parkinsonit me operacion; Ilai Meridia kundr mbipeshs tek fmijt

Parkinsoni sht nj smundje neurologjike dhe shenjat e dukshme t saj jan dridhjet, veanrisht t gjymtyrve. " Me prparimin e smundjes, simptomat shtohen", thot neurologu David arls pran universitetit Vanderbild n Nashvill t shtetit Tenesi. "Vshtirsit q shoqrojn smundjen e parkinsonit jan dridhjet, bllok

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.352Z

Shkodr: Gazi i merr jetn nns, n spital bashkshorti dhe dy fmijt

Nj ngjarje tejet e rnd ka ndodhur gjat orve t nats n fshatin Shtoj i Ri, n rrethin e Shkodrs. Nj rrjedhje gazi i ka marr jetn nns s dy fmijve, Liza Lugina, si dhe ka vn n rrezim pr jetn dy fmijt e saj, Fatjon dhe Fatjona dhe bashkshortin, Gzim. Fmijt dhe babai i tyre jan drguar menjher n spitalin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama