Rezultate te kerkimit per termin: +Foggia

Meta: total 141 / total_found 141 / time 0.000 / keyword[0] foggia / docs[0] 141 / hits[0] 186 /
Trafikantët më idiotë në botë, shihni videon si e shpërndajnë drogën
  • 2019-01-30

Trafikantët më idiotë në botë, shihni videon si e shpërndajnë drogën

Policia ka arrestuar 5 trafikantë droge në Foggia të Italisë. Përveç lëndëve narkotike, atyre iu është gjetur edhe armë. Arrestimi është bërë mëngjesin e sotëm në saj të operacionit Take Away” . Trafikantët furnizonin gjatë gjithë ditës përdoruesit me kokainë, heroinë

Vrioni i jep një pikë Venezias në Serinë B (Video)
  • 2018-12-04

Vrioni i jep një pikë Venezias në Serinë B (Video)

Giacomo Vrioni gjen golin e tij të parë me Venecian në kampionatin e Serisë B në Itali. Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare u aktivizua titullar nga trajneri Walter Zenga në transfertë me Foggian dhe me golin e tij të realizuar në fund të pjesë së parë i dha të drejtë teknikut për zgjed

Itali, kapen dy korrierë shqiptarë me 800 kg kanabis në furgon (EMRAT)
  • 2018-09-17

Itali, kapen dy korrierë shqiptarë me 800 kg kanabis në furgon (EMRAT)

Dy të rinj shqiptarë, respektivisht 18 dhe 21 vjeç, kanë rënë në prangat e policisë italiane, ndërsa transportonin në bordin e një furgoni 800 kh marijuanë. Shtypi italian shkruan se janë arrestuar Marsel Brakollari i vitlindjes 93 dhe Xhuljano Haxhiraj i vitlindjes 96. Policia italiane

Tjetër tragjedi në Itali, 11 emigrantë të vdekur në një aksident në Foggia
  • 2018-08-06

Tjetër tragjedi në Itali, 11 emigrantë të vdekur në një aksident në Foggia

Një aksident i rëndë ka ndodhur në autostradën 16 afër Lesinës, në kryqëzimin Ripalta, në provincën e Foggias, në Itali. Mediat italiane raportojnë se njëmbëdhjetë vetë kanë mbetur të vdekur në këtë aksident. Ata janë të gjithë punëtorë në bujqësi që vinin nga vende jas

Baleti i Angjelin Prelocajt çon Shqipërinë në teatrot italiane
  • 2018-04-20

Baleti i Angjelin Prelocajt çon Shqipërinë në teatrot italiane

Trupa e baletit e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit kapërcen kufijtë në një tur shfaqjesh në Itali. NOCES & La stravaganza, balet nga Angjelin Preljocaj do të prezantohet nga trupa e baletit në disa nga teatrot e rëndësishëm në Itali si :Teatro Giordano, Foggia, Teatro Garibal

Itali, 66-vjeçari shqiptar qëllohet me armë në kokë (EMRI)
  • 2018-03-18

Itali, 66-vjeçari shqiptar qëllohet me armë në kokë (EMRI)

Mediat italiane shkruajnë se një 66-vjeçar shqiptar, i identifikuar si Mustafi Hasi ka mbetur i plagosur dje në provincën e Foggias. Policia ka mbetur e tronditur, pasi Hasi ka një plagë të rëndë me armë zjarri në kokë, ndërsa personi që e ka qëlluar mbetet ende i paidentifikuar. Mje

Shpërthimi në Tiranë, Corriere: Laborator për celularët-bombë
  • 2018-03-16

Shpërthimi në Tiranë, Corriere: Laborator për celularët-bombë

Gazeta e përditshme prestigjioze, Corriere della Sera i ka kushtuar një shkrim, rastit më të fundit në Shqipëri ku një punonjës në një dyqan celularësh mbeti i plagosur si pasojë e një shpërthimi pasi dyshohej se po montonte një bombë në celular. Media italiane ngre alarmin se qindr