Rezultate te kerkimit per termin: +Fokusi

Meta: total 1000 / total_found 3512 / time 0.002 / keyword[0] fokusi / docs[0] 3512 / hits[0] 3784 /
Të korruptuarit të kenë frikë!, SHBA paralajmëron klasën politike
  • 2019-04-09

Të korruptuarit të kenë frikë!, SHBA paralajmëron klasën politike

Gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha ka realizuar një intervistë ekskluzive me zotin Matthew Palmer, gjatë së cilës zoti Palmer i është përgjigjur edhe pyetjes nëse do të vazhdojë penalizimi amerikan me heqje vizash në kuadër të mbështetjes së luftës ndaj korrupsionit dhe krimit.

No Pic available
  • 2019-04-02

Heqja e targave CD për konsujt, ish-ministri i PS thumbon Cakajn

Konsujt e Nderit të Shqipërisë nuk do të gëzojnë më lëvizjen e lirë me targat CD në automjetet e tyre, si pasojë e një vendimi të bërë publik dje nga ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj. Ai argumentoi se gjithçka bëhet në kuadër të reformimit të diplomacisë shqiptare, p

Gjonaj: Korrupsioni nuk zhduket me një mandat
  • 2019-03-23

Gjonaj: Korrupsioni nuk zhduket me një mandat

Reforma në drejtësi ishte fokusi i fjalës së ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj në fjalën e saj në Kongresin e PS-së. Gjonaj tha se reforma në drejtësi është e pandalshme dhe se maxhoranca ku ajo bën pjesë është e vendosur për të ecur në rrugën e reformave për të bërë

Miqësorja me Danimarkën, Challandes: E nisim nga zeroja!
  • 2019-03-18

Miqësorja me Danimarkën, Challandes: E nisim nga zeroja!

Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, doli në konferencë për shtyp para ndeshjes miqësore me Danimarkën, të cilën e konsideron testin ideal për të kuptusr më mirë gjendjen ku ndodhet ekipi para eliminatores me Bullgarinë. Jam i lumtur që jam këtu dhe me skuadrën

Lirimi i të Gerd Gjeneralit, ministrja: Drejtori u shkarkua se.
  • 2019-03-17

Lirimi i të Gerd Gjeneralit, ministrja: Drejtori u shkarkua se.

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, e shoqëruar nga Drejtorët e Përgjithshëm të Hipotekës, ALUIZNI-t dhe Burgjeve, zhvilloi një vizitë pune në Qarkun e Korçës në agjencitë e varësisë. Ministrja Gjonaj zhvilloi edhe një vizitë blic në IEVP Drenovë, pas shkarkimit të drejtorit

Protesta e opozitës/ Rama antimiting në Berat: Budallenj, spreket qeveria! (FOTO)
  • 2019-03-15

Protesta e opozitës/ Rama antimiting në Berat: Budallenj, spreket qeveria! (FOTO)

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Berat, ku qeveria e tij do të zhvillojë një tur dy ditor në çdo bashki të qarkut për të konfirmuar emrat që do të garojnë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit, por edhe do të inspektojë nga afër disa kantiere. Vizita e Ramës vjen vetëm një ditë pa

Plas te grekët, Karamelo sfidon Dulen: Edhe ai do bënte si unë!
  • 2019-03-13

Plas te grekët, Karamelo sfidon Dulen: Edhe ai do bënte si unë!

Ligoraq Karamelo, edhe pse u zgjodh nga lista e PD si deputet i Kuvendit të Shqipërisë përfaqëson PBDNJ, kreu i së cilës është rreshtuar krah Bashës dhe Monika Kryemadhit për djegien e mandateve. Në studion e Top Talk, Karamelo është pyetur se si janë tashmë marrëdhëniet me kreun

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama