Rezultate te kerkimit per termin: +Fondacionin +Sheshi

Meta: total 16 / total_found 16 / time 0.000 / keyword[0] fondacionin / docs[0] 1468 / hits[0] 1699 / keyword[1] sheshi / docs[1] 7561 / hits[1] 11615 /
Merr formë këndi i dytë më i madh i lojërave në Tiranë (Foto)
  • 2018-11-05

Merr formë këndi i dytë më i madh i lojërave në Tiranë (Foto)

Nga një pirg me plehra që shkaktonte ndotjen jo vetëm të ambientit përreth, por edhe të Liqenit Artificial, pjesa jugore e Parkut të Madh po kthehet në një shesh rekreativ të gjelbëruar e çlodhës. Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit në bashkëpunim me Fondacionin TIKA ka vijuar punën

Projekti, Vlora me një qendër të re urbane. Ja si do bëhet!
  • 2017-04-12

Projekti, Vlora me një qendër të re urbane. Ja si do bëhet!

Këshilli Kombëtar i Restaurimeve ka miratuar projektin për Rikualifikimin e zonës urbane pranë qendrës së qytetit Vlorë që përfshin hartimin e projektit urban, restaurimin e monumenteve të kulturës në këtë zonë dhe rikonstruksionin e objekteve të tjerë. Pas Beratit, Krujës, Shkod

No Pic available
  • 2017-03-04

Jason Emert: Kur je me shpatulla pas muri duhet të protestosh

Kryetari i të rinjve të Partisë Republikane të Presidentit Trump, Jason Emert, ishte një nga personalitet e huaja që shprehu solidaritetin me protestën e opozitës dhe kauzën e saj për zgjedhje të lira dhe të ndershme Në një intervistë ekskluzive për Ora News me gazetarin Xhoi Malësi

Presidenti Nishani përshëndet Konferencën Shkencore Thirrja për liri! 25 vite të Lëvizjes Demokratike në Shqipëri
  • 2015-11-08

Presidenti Nishani përshëndet Konferencën Shkencore Thirrja për liri! 25 vite të Lëvizjes Demokratike në Shqipëri

6 nëntor 2015 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani mori pjesë sot paradite në Konferencën Shkencore të Fondacionit "Konrad Adenauer" në bashkëpunim me Departamentin e Historisë së Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë, Universiteti i Tiranës me temë: "Thirrja për liri! 2

Bashkia e Tiranes titull 8220Qytetar Nderi8221 per Granoff
  • 2014-10-14

Bashkia e Tiranes titull 8220Qytetar Nderi8221 per Granoff

e Marte 14 Tetor 20141157 am p classwp-caption-text Lulzim basha dhe Michael GranoffbrbrBashkia e Tiranes i ka akorduar titullin 8220Qytetar Nderi8221 presidentit te Fondacionit Shqiptaro-Amerikan te Zhvillimit dhe Fondit Amerikan te Zhvillimit Michael Granoff me motivacionin 82

No Pic available
  • 2014-10-13

Basha i jep titullin “qytetar nderi” kreut të FSHA Michael Granoff

TIRANË-Bashkia e Tiranës i ka akorduar titullin “Qytetar Nderi” presidentit të Fondacionit shqiptaro-amerikan të Zhvillimit dhe Fondit Amerikan të Zhvillimit Michael Granoff, me motivacionin: “Për kontributin e tij të vlefshëm në transformimin dhe përmirësimin e cilësis

Përplasja me Llallën, letra e prokurorit Hajdari për Nishanin
  • 2014-10-12

Përplasja me Llallën, letra e prokurorit Hajdari për Nishanin

Tiranë - Megjithëse Prokuroria e mohoi zyrtarisht të ketë pasur një përplasje fizike midis kryeprokurorit Adriatik Llalla dhe kreut të Prokurorisë së Krimeve të Rënda Shkëlqim Hajdari, ky i fundit i ka dërguar një letër Presidentit të Republikës, ku i bën me dije incidentin. Sipas