Rezultate te kerkimit per termin: +Fondacionin

Meta: total 1000 / total_found 1421 / time 0.000 / keyword[0] fondacionin / docs[0] 1421 / hits[0] 1647 /
No Pic available
  • 2017-06-13

Programi i Bashës, këshilltari i Merkel: Ekonomi e fortë dhe vende pune

Skepticizmit të kryeministrit Edi Rama nëse vërtet programi ekonomik i kësaj partie është hartuar në bashkëpunim me ekspertë të CDU gjermane, demokratët i janë përgjigjur përmes këshilltarit të Merkel, Hans Joachim Falenski. Gjatë një takimi që PD zhvilloi me qytetarët në Durrë

Rusi, Navalni arrestohet pak para protestës anti-korrupsion
  • 2017-06-12

Rusi, Navalni arrestohet pak para protestës anti-korrupsion

Aktivisti kundër korrupsionit dhe lideri opozitar rus, Aleksei Navalni, është arrtestuar sot para banesës së tij në Moskë, pak kohë para fillimit të protestës masive antikorrupsion, të cilin e organizon ai. Yulia Navalnya, bashkëshortja e Navalnit, ka shkruar në rrjetin Twitter, se bash

Një mësuese matematike si Rihanna
  • 2017-06-08

Një mësuese matematike si Rihanna

Rihanna ndan udhëtimin e saj në Malavi duke postuar dhe një foto në rrjetin e saj social Instagram. Ajo ka publikuar foton e uljes së saj me disa nga fëmijët me titullin: Koha ime në Malavi ishte aq frymëzuese! Duke punuar me Clara Lionel, fondacionin tim për të përmirësuar jetën e stu

Veliaj dhe Lorik Cana përurojnë fushat sportive në kopshtet publike
  • 2017-06-05

Veliaj dhe Lorik Cana përurojnë fushat sportive në kopshtet publike

Tirana është qyteti i parë në Shqipëri që nis zbatimin e një programi sportiv për të gjithë fëmijët që frekuentojnë kopshtet publike. Pas rehabilitimit dhe ndërtimit të kopshteve, Bashkia e Tiranës në bashkëpunim me fondacionin Lorik Cana, ka nisur zbatimin e projektit për ndërt

Nis projekti për ndërtimin e infrastrukturës sportive në kopshtet publike
  • 2017-06-05

Nis projekti për ndërtimin e infrastrukturës sportive në kopshtet publike

Tirana është qyteti i parë në Shqipëri që nis zbatimin e një programi sportiv për të gjithë fëmijët që frekuentojnë kopshtet publike. Pas rehabilitimit dhe ndërtimit të kopshteve, Bashkia e Tiranës në bashkëpunim me fondacionin Lorik Cana, ka nisur zbatimin e projektit për ndër

Lorik Cana i ftuar special në aktivitet bamirësie
  • 2017-05-27

Lorik Cana i ftuar special në aktivitet bamirësie

Lorik Cana vazhdon të mbetet një shembull për tu ndjekur jo vetëm në fushën e lojës por dhe jashtë saj. Kjo ishte arsyeja kryesore, që kapiteni legjendar i kuqezinjve ishte i ftuar këtë fundjavë nga Fondi i Edukimit Kosovë-Amerikë, në mbrëmjen gala të organizuar nga ky fondacion kus

No Pic available
  • 2017-04-29

Flet Lorik Cana: Problemet me zemrën më detyruan të lë futbollin

Për herë të parë Lorik Cana zbulon arsyen e vërtetë që e detyroi të varë këpucët në gozhdë. I ftuar në emisionin Pasdite në Top Channel, ish-kapiteni kuq e zi tregoi se ishin problemet me zemrën ato që i detyruan mjekët të ndalonin Lorikun të luante në fushë. Megjithatë, pavar