Rezultate te kerkimit per termin: +Fondacionit +Gjerman

Meta: total 403 / total_found 403 / time 0.001 / keyword[0] fondacionit / docs[0] 3977 / hits[0] 5767 / keyword[1] gjerman / docs[1] 31660 / hits[1] 53315 /
Votat për një mandat, ja kalkulimi në secilin qark
  • 2017-06-23

Votat për një mandat, ja kalkulimi në secilin qark

Zgjedhjet po mbyllen, tani mbeten kalkulimet elektorale dhe verifikimet e fundit. Në këtë fazë partitë bëjnë tri gjëra: e para verifikojnë besnikërinë e komisionerëve të tyre dhe përzgjedhin numëruesit; e dyta verifikojnë qytetarët e mundshëm për pjesëmarrje në votime në mënyr

No Pic available
  • 2017-06-03

Ish-kryediplomati serb: Serbia duhet të ballafaqohet me krimet e kryera në emër të popullit

Logjika e tanishme se të gjithë kanë bërë krime përveç nesh, nuk prodhon asgjë të mirë përveç urrejtjes së mëtutjeshme, tha politikani serb, Vuk Drashkovic. Nën organizimin e Fondacionit për vlera dhe mirëkuptim ndërkombëtar dhe mbështetur nga kryetari i Bundestagut Gjerman, Nor

PS troç Metës: Zgjedhim nesër presidentin o zgjedhje të parakohshme
  • 2017-04-27

PS troç Metës: Zgjedhim nesër presidentin o zgjedhje të parakohshme

Partia Socialiste flet troç.  i kërkon LSI-së të japë votat për presidentin ose vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme. Kryetari i Grupit Parlamentar Gramoz Ruçi nga foltorja e Kuvendit i kërkon kryetarit të Kuvendit të thërrasë konferencën e kryetarëve dhe nesër të jet

Basha në Berlin: CDU dhe KAS thellojnë bashkëpunimin me PD
  • 2017-01-28

Basha në Berlin: CDU dhe KAS thellojnë bashkëpunimin me PD

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është në Berlin për një vizitë pune ku do të takohet me zyrtarë të lartë dhe përfaqësues të politikës dhe institucioneve gjermane, të Fondacionit Konrad Adenauer dhe të partisë Kristian-Demokrate të kancelares Merkes, CDU. Sot kryetari

No Pic available
  • 2017-01-27

Basha në Berlin, Pottering: Politika e lidhur me krimin, e papajtueshme

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është në Berlin për një vizitë pune ku do të takohet me zyrtarë të lartë dhe përfaqësues të politikës dhe institucioneve gjermane, të Fondacionit Konrad Adenauer dhe të partisë Kristian-Demokrate të kancelares Merkes, CDU. Sot kryetari

Basha në Berlin: CDU dhe KAS thellojnë bashkëpunimin me Partinë Demokratike
  • 2017-01-27

Basha në Berlin: CDU dhe KAS thellojnë bashkëpunimin me Partinë Demokratike

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është në Berlin për një vizitë pune ku do të takohet me zyrtarë të lartë dhe përfaqësues të politikës dhe institucioneve gjermane, të Fondacionit Konrad Adenauer dhe të partisë Kristian-Demokrate të kancelares Merkes, CDU. Sot kryetari

No Pic available
  • 2017-01-11

Në Gjermani si punëkërkues, jo si azilantë

Prej pesë muajsh Akil Varfi, gjimnazist në Shkodër,  ushqen vetëm një ëndërr: të rikthehet në Duisburg, qytetin gjerman pranë Düsseldorfít. Atje ku kërkoi familja e tij azil, atje ku jetoi me prindërit dhe tre motrat nga shkurti 2014 në gusht 2016 në pritje të përgjigjes për të