Rezultate te kerkimit per termin: +Fondacionit +Westerwelle

Total: 5
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.686Z

Westerwelle vuan nga leukemia akute

GJERMANI-Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Guido Westerwelle është sëmurë nga leukemia, njoftuan mediet gjermane. Udhëheqësi i zyrës së Fondacionit të Westerwelles, Alexander Vogel deklaroi për mediat gjermane në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:40.966Z

Ndërron jetë në moshën 54-vjeçare ish-ministri i Jashtëm gjerman Guido Westerwelle

Ish-ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Guido Westerwelle ka ndërruar jetë në mënyrë. Ai vuante prej disa kohësh nga leucemia dhe nuk ia ka dalë dot të mbijetojë. 54 vjeçari u tërhoq nga politika në vitin 2014. Lajmin e bëri të ditur Alexander Vogel, kreu i zyrës së Fondacionit Wester

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:40.973Z

Ndahet nga jeta ish-ministri liberal gjerman, Meta shpreh ngushëllime

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të ish-ministrit të Jashtëm të Gjermanisë dhe ish-Kryetarit të Partisë Liberale gjermane FDP, Guido Westerwelle. Kryetari i Kuvendit vlerësoi figurën e Westerwelle si një politikan të dedikuar evropianist dhe një 

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:40.968Z

Shok në Gjermani, vdes ish-ministri! I shoqi: Dashuria mbetet

Gjermania në zi! Ish-ministri i Jashtëm, Guido Westerwelle, u nda nga jeta në moshën 54-vjeçare. Ai ndërroi jetë në një spital në Këln pasi vuante nga leuçemia. Lajmin e bëri të ditur fondacioni i tij. "Ne kemi luftuar. Ne e kishim objektivin para syve. Jemi falenderues për kohën e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.448Z

Koaliconi mes konservatorëve dhe liberalëve e ka humbur kredibilitetin

Të dielën në kancelari në Berlin u kryetarët e partive të koalicionit qeveritar kancelarja Angela Merkel, kryetare e partisë kristiandemokrate, Horst Seehofer, kryetari i kristioansocialëve dhe kreu i liberalëve Guido Westerwelle. Tema të bisedimeve ishin çështje të diskutueshme br

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.244Z

Gjermania përgatitet për të ngritur fondacionin e ish-të përndjekurve politikë

Qeveria gjermane nuk është e një mendjeje për çështjen se kush do të bëjë pjesë në këshillin e fondacionit "Arrati, dëbim, pajtim". Shkak është presidentja e këshillit të të përndjekurve, Erika Steinbah. Për konflikt nuk flet as zyra e kancelares dhe as ministria e jashtme.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.266Z

Ekspertet Ne mesin e rebeleve ka linja etnike dhe ideologjike ndarese

Pas pervojes ne Afganistan dhe Irak160 me te tilla nocione si demokraci sipas modelit perendimor duhet te jemi te kujdesshem mendon Markus Kaim analist prane fondacionit Wissenschaft und Politik. Sipas tij procesi i transformimit komplikohet pervec te tjerave edhe prej dallimeve dhe diferencave nde

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama