Rezultate te kerkimit per termin: +Fondit +Kombtar

Meta: total 11 / total_found 11 / time 0.000 / keyword[0] fondit / docs[0] 13178 / hits[0] 18974 / keyword[1] kombtar / docs[1] 782 / hits[1] 1282 /
Zbulohet manifesti i Ballit Pse luftuam vetem tre muaj
  • 2014-09-22

Zbulohet manifesti i Ballit Pse luftuam vetem tre muaj

e Diele 21 Shtator 20141732 pm p classwp-caption-text ete e Ballit Kombetar 1944brbrNje manifest me mbi 10 faqe i shkruar nga Mit8217hat Frasheri dhe Abaz Ermenji ra ne duart e oficereve britanike ne muajin shtator 1944 I perkthyer ne anglisht qe prej asaj kohe ai eshte pjese e

Çelet ekspozita
  • 2011-09-29

Çelet ekspozita "Thesaret e kulturës popullore shqiptare"

Me rastin e ditës së trashigimisë kulturore muzeu historik kombtarë hapi ekspozitën "Thesaret e kulturës popullore shqiptare". Në të janë paraqitur objekte të rralla të kulturës popullore shqiptare, si veshje tradicionale nga k

No Pic available
  • 2010-08-24

Nënë Tereza, shfaqen sot materiale të panjohura

Aktiviteti Vatikani sjell nj pjes t arkivit nga veprimtaria e humanistes N kuadr t 100-vjetorit t lindjes s Nn Terezs, si dhe n kuadr t vitit jubilar t shenjtores t shpallur nga qeveria shqiptare, Arkivi Qendror Shtetror i Filmit, n bashkpunim me Qendrn Televizive t Vatikanit, do t shfaqin sot n me

No Pic available
  • 2010-08-24

Nga Vatikani në Arkiv, pamje të rralla për Nënë Terezën

Aktivitet i AQSHF-së në nderim të figurës së Nënë Terezës Arkivi Qendror Shtetror i Filmit, n bashkpunim me Qendrn Televizive t Vatikanit, n kuadr t 100-vjetorit t lindjes s Nn Terezs si dhe n kuadr t vitit jubilar t shenjtores t shpallur nga qeveria shqiptare, do t shfaqi

No Pic available
  • 2010-08-14

Miratohet projektligji për artin dhe kulturën

Kshilli i Ministrave Kshilli i Ministrave miratoi dje projektligjin e ri pr artin dhe kulturn. Ky projektligj, pr her t par, trajton t gjitha gjinit e artit. Deri tani ka pasur nj ligj pr artin skenik, i cili trajtonte vetm artin dramatik dhe muzikn, ndrsa n projektligjin e ri futen edhe libri dhe

No Pic available
  • 2010-06-24

Parcela pyjore, 311 ha jepen për ndërtimin e Fabrikës së Çimentos

Brenda 5 viteve shoqëria duhet të pyllëzojë një sipërfaqe të njëjtë me fondet e saj Nj siprfaqe toke pyjore, pjes e fondit pyjor kombtar n Krast-Fush Kruj, i sht dhn me miratim t qeveris nj kompanie private pr ndrtimin e nj fabrike imentoje dhe karierave gurore dhe argjil

No Pic available
  • 2010-03-29

Falimentimi, i vetmi shpëtim për Greqinë?

N nj koh q “zgjidhja evropiane” nga samiti dyditor, me aprovimin eventual t mekanizmit t mbrojtjes s euros, konsiderohet si e vetmja alternativ shptimtare pr Greqin, Spiros Makridhaqis, profesor i universitetit francez ENSEAD dhe atij t Pireut njkohsisht, mund t konsiderohet “zri t