Rezultate te kerkimit per termin: +Fondit

Meta: total 1000 / total_found 13178 / time 0.006 / keyword[0] fondit / docs[0] 13178 / hits[0] 18974 /
No Pic available
  • 2019-04-11

Erion Braçe merr një tjetër post të rëndësishëm, ja çfarë i ka besuar Rama zv/kryeministrit

Zëvendëskryeministri, Erion Braçe ka marrë edhe një tjetër post të rëndësishëm. Këshilli i Ministrave vendosi që Braçe të jetë edhe kryetar i këshillit drejtues të Fondit Shqiptar të Zhvillimit. Po ashtu, në mbledhje u emëruan edhe anëtarët, përfaqësues të pushtetit qendro

Skandal në Sindikatën e Arsimit: Jemi të majtë, se shajmë qeverinë!
  • 2019-03-26

Skandal në Sindikatën e Arsimit: Jemi të majtë, se shajmë qeverinë!

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës politizimin e sindikatave në Shqipëri. Nëse në vendet fqinje, apo ato perëndimore, protestat dhe grevat udhëhiqen nga sindikatat, në vendin tonë ato janë totalisht të politizuara. Madje, marrin udhëzime nga partitë, qoftë të majta apo të dja

Çfarë ndodh me trupin tuaj kur hani shumë mish të kuq?
  • 2019-03-22

Çfarë ndodh me trupin tuaj kur hani shumë mish të kuq?

Proteinat janë thelbësore për një dietë të ekuilibruar, por mbingarkesa me mish të kuq mund të çojë në një sërë çrregullimesh që gjithashtu mund të çojnë në sëmundje të rënda. Kur konsumohet mishi, duhet të kihet parasysh se nga bujqësia intensive ka një profil ushqyes më

Lajm i madh për Diasporën, Majko: I duam në Parlament, po shikojmë Kushtetutën!
  • 2019-03-10

Lajm i madh për Diasporën, Majko: I duam në Parlament, po shikojmë Kushtetutën!

Pandeli Majko, Ministri i shtetit për Diasporën ka qenë i ftuar në rubrikën Diaspora, që transmetohet çdo të shtunë në orën 20:00 në kanalin e Top Channel në Youtube. Majko ka folur në lidhje me Samitin e dytë të Diasporës, dhe çështjeve që u diskutuan në këtë samit. I pyetur

No Pic available
  • 2019-03-02

Rama josh policët, ja çfarë u premton nga frika e protestave të opozitës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar një mesazh që sipas tij Rama u ka dërguar policëve. Sipas Berishës, Rama u ka premtuar policëve që do u shlyejnë paratë e papaguara si dhe nuk do të bëjnë Vetting ndaj tyre. Berisha thekson se kjo bëhet nga frika e protestave të opozitës. Po

Ndërtimi, u miratuan lejet për 470 mln euro investime për pallate
  • 2019-02-28

Ndërtimi, u miratuan lejet për 470 mln euro investime për pallate

Sektori i ndërtimit është në zgjerim të gjerë, të paktën referuar lejeve të ndërtimit. Instituti i Statistikave raportoi se vitin e kaluar, në të gjithë Shqipërinë u miratuan lejet e ndërtimit për 470 milionë euro investime për pallate, ndërtesa biznesi apo vepra inxhinierike.

Top Story zbulon një rast mashtrimi me barnat e rimbursuara, dëmi 427 mijë euro
  • 2019-02-27

Top Story zbulon një rast mashtrimi me barnat e rimbursuara, dëmi 427 mijë euro

Top Story po ju sjell një tjetër rast mashtrimi që është bërë me barnat e rimbursuar. Mashtrim të cilin mund ta kishin konstatuar edhe personat përgjegjës pranë Fondit të Sigurimit Shëndetësor. Për të qenë të sigurt në konkluzionin tonë janë marrë në shqyrtim sasitë e impor