Rezultate te kerkimit per termin: +Forbes

Total: 1131
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.722Z

Forbes: Pekini kërkon Tiranën

Shqipëria komuniste ka patur dikur një romance politike me Kinën, shkruan revista prestigjioze Forbes, por tani duket se i është kthyer një idili ekonomik me këtë vend. Ndryshe nga SHBA, e cila është fokusuar në Shqipëri  tek reforma në drejtësi, Kina po përqendrohet tek zhvillimi ek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:12.793Z

Forbes, Greqisë: Merr shembull nga Shqipëria

“Greqia duhet të ndjekë shembullin e fqinjëve Bullgari dhe Shqipëri dhe mendoje seriozisht per aplikimin e takses se sheshte”. Mesazhi vjen nga Steve Forbes, botuesi i revistes “Forbes”. Merrni shembullin e tyre. Jo vetëm grekëve, po as shqiptarëve e as bullgarëve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.241Z

Renditja e klubeve nga Forbes

Panvarsisht krizs ekonomike klubet e mdha sportive nuk i jan lkundur kapitalet e tyre. Renditja e revists Forbes e vrteton kt duke mbajtur n krye edhe pr vitin q sapo u mbyll skuadrn e njohur angleze t futbollit, Manchester United. Ekipi n pron t familjes amerikane Glazer panvarsisht borxheve t grum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.822Z

Forbes: Rikthehet dashuria idilike Shqipëri-Kinë

Shqipëria komuniste ka patur dikur një romance politike me Kinën, shkruan revista prestigjioze Forbes, por tani duket se i është kthyer një idili ekonomik me këtë vend. Ndryshe nga SHBA, e cila është fokusuar në Shqipëri  tek reforma në drejtësi, Kina po përqendrohet tek zhvillim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.668Z

"Forbes": Rusia ka 101 miliarderë

Revista "Forbes" ka publikuar sot një artikull ku theksohet se Rusia tani ka më shumë se 100 miliarderë, dhe se më shumë miliarderë jetojnë në Moskë se në çdo qytet tjetër të botës. Në raportin vjetor pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.839Z

Forbes shigjeton Trump: Ja kush është Putini!

Fusha presidenciale Revista amerikane: Ai vret gazetarët, kundërshtarët politikë dhe pushton vende Lëvdatat në distancë ndërmjet Donald Trump dhe Vladimir Putinit nuk kanë tingëlluar edhe aq mirë tek amerikanët, ku mediat vendase, për ditë me radhë i kanë cilësuar konsideratat reci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.139Z

Forbes Investimet kercenohen nga borxhi

Revista ekonomike amerikane, Forbes publikoi listën e përvitëshme të renditjes së vendeve për lehtësirat e ndërmarrjeve në territorin e tyre. Shqipëria renditet e 74-a në listën me 141 vende të kryesuar nga Zelanda e Re, Danim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama