Rezultate te kerkimit per termin: +Forcs

Meta: total 106 / total_found 106 / time 0.000 / keyword[0] forcs / docs[0] 106 / hits[0] 127 /
Trafik i personave drejt SHBA, ndalohen 15 shtetas, një në kërkim
  • 2014-05-13

Trafik i personave drejt SHBA, ndalohen 15 shtetas, një në kërkim

Policia e Shtetit njoftoi sot se nga Drejtoria e Forcs s Posaçme Operacionale n Departamentin pr Krimin e Organizuar dhe Krimet e Rnda n Policin e Shtetit, n bashkpunim me Drejtorin e Policis s Qarkut Shkodr dhe Prokurorin pr Krime t Rnda, n kuadr t nj hetimi intensiv dhe profesional t shtrir n har

Krimea, pengu i Putinit
  • 2014-03-03

Krimea, pengu i Putinit

Strategjia e Putinit sht e qart. Kievi i ri dhe Perndimi ndodhen tani n nj kurth t rrezikshm, mendon Ingo Mannteufel N gadishullin ukrainas, Krime, ngjarjet gjat ditve t fundit po precipitojn vrullshm. Edhe m tej priten zhvillime dinamike. Qysh n fillim ishte e qart, se proceset n Krime komandohen

Kosovë, gjenerali gjerman merr komandën e forcave paqëruajtëse të NATO-s
  • 2010-09-02

Kosovë, gjenerali gjerman merr komandën e forcave paqëruajtëse të NATO-s

KFOR-i sht i gatshm pr t’iball do sfide dhe pr t ofruar siguri pr t gjith qytetart e Kosovs. Kshtu u shpreh n Prishtin Komandanti I Forcave t Prbashkta n Napoli, Mark Fitzgerald, gjat ceremonis s ndrrimit t komands nga komandanti i deritanishm i KFOR-it Markus Bentler tek pasardhsi i tij Erhar

No Pic available
  • 2010-09-02

Shqipëria do të shkollojë oficerët e Kosovës

Bisedimet Shefi i Shtabit t Prgjithshm, vizit zyrtare n Prishtin Shqipria do t vazhdoj t trajnoj dhe shkolloj oficert dhe kuadrot e ushtris s Kosovs. Dje n Prishtin ka qen pr nj vizit zyrtare, shefi i shtabit t ushtris shqiptare, gjenerali Maksim Malaj, i cili sht takuar me ministrin e Mbrojtjes, F

No Pic available
  • 2010-09-02

Pranga, mashtronte njerëzit se do ti dërgonte në Amerikë

Operacioni Policia arreston Thanas Mokn, drejtor i revists “Diaspora”, i dnuar me 12 vjet burg Ish-drejtori i revists “Diaspora” sht arrestuar nga policia, pasi Gjykata e Shkodrs e ka dnuar me 12 vjet burg, pasi ka mashtruar disa njerz pr nxjerrje t vizave pr n Shtetet e Bas

No Pic available
  • 2010-09-02

Sekretet e një lidhje romantike

Ka raste q kur takojm pr her t par dik t gjinis s kundrt e vm re menjher se jo vetm kemi gjra t prbashkta, por edhe trhiqemi n nj mnyr shum t veant. Kjo sht nj premis pr t vazhduar m pas nj tjetr lloj marrdhnie, sigurisht nse bhet fjal pr nj reciprocitet plqimesh Dhe ky sht vetm fillimi i nj marrdhn

No Pic available
  • 2010-08-29

Kompromisi, rruga e gjatë drejt paktit PD-PS

Forum/Flasin analistt: Mentor Nazarko, Elton Metaj, Aleksandr ipa dhe Arbr Zaimi A do t zgjidhet n shtator kriza politike, apo kemi t bjm me nj manovr t re politike q mund t’i paraprij fushats elektorale? far parashikohet t ndodh me fillimin e sesionit t ri t Kuvendit, ndrkoh q sht hedhur n e