Rezultate te kerkimit per termin: +Forcat +Detare

Total: 1279
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.301Z

Durrës: Forcat Detare, krenare për anëtarësimin në NATO

Ushtarakët e Forcave Detare, bashkë me festimet për anëtarësimin e vendit tonë në Aleancën e Atlantikut Verior, kanë vazhduar përgatitjet për stërvitjet e përbashkëta me partnerët ushtarakë të NATO-s që do të fillojnë pas dhjetë ditëve. Në komandën e Brigadës detare në Plep

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.059Z

Sarandë, forcat detare shpëtojnë velierën turke

Forcat detare shqiptare i kanë ardhur në ndihmë një varke me flamur turk në gjirin e Sarandës. Ngjarja ka ndodhur pasditen e vonë të së hënës, kur veliera Felton, me 4 persona në bord kërkoi ndihmë pasi kishte mbetur në det të hapur. Shkak për këtë bllokim ishte bërë një defekt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.637Z

Durres forcat detare dhe ajrore stervitje kunder terrorizmit

DURREumlS-Forcat Detare dhe Ajrore te Shqiperise improvizuan sot paradite nje stervitje ne bregdetin e Durresit ne diten e dyte e panairit te armeve ALMEX 2010. Ne pranine e perfaqesuesve te NATO-s atasheve ushtarake te disa ambasadave te akredituara ne Tirane dhe drejtuesve te larte te Shtabit te P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.703Z

ALMEX 2010 prezanton forcat detare e RENEA ne lufte kunder terrorizimit

DURRES - Forcat detare si dhe trupat e Repartit special RENEA kane realizuar nje stervitje-demonstrimi ne hapesiren detare prane Portit te Durresit ne kuader te aktiviteteve te Ekspozites Nderkombetare per Mbrojtjen dhe Sigurine ALMEX 2010 te organizuar nga Ministria e Mbrojtjes e Shqiperise dhe s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.092Z

Tension mes dy Koreve, forcat detare shkëmbejnë zjarr me njëra-tjetrën

Seul, 10 nëntor, NOA Një tension i vërtetë është ndjerë mes dy Koreve në mëngjesin e sotëm pasi anijet e dy vendeve kanë shkëmbyer zjarr me njëra-tjetrën në det të hapur. Me pretekstin e kalimit të kufirit të një anije të Koresë së Veriut, forcat detare të Koresë së Jugut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.436Z

Pengmarrja e peshkarexhës, forcat detare të NATO dhe BE nisin kërkimet

Pas apelit për ndihmë nga autoritetet shqiptare, për gjetjen e peshkarexhës dhe 2 peshkatarëve të zhdukur prej 21 qershorit, Forcat detare të NATO-s dhe ato të porteve të shteteve fqinje me vendin tonë janë angazhuar për të identifikuar anijen. Burime në autoriteti portual i Durrësit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.546Z

Vlorë, Flota Detare stërvitjekundër  terrorizmit

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Forcat detare në Vlorë kanë zhvilluar një stërvitje prej disa orësh për bashkërendim të veprimeve të Forcave Ajrore dhe ato Speciale gjatë operacioneve për zbatimin e ligjshmëris

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama