Rezultate te kerkimit per termin: +Forcat

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.100Z

Forcat amerikane godasin forcat pro Asadit, mbi 100 të vrarë

Një zyrtar amerikan tha se më shumë se 100 luftëtarë të forcave pro qeveritare siriane u vranë në një kundërpërgjigje të koalicionit të drejtuar nga Shtetet e Bashkuara dhe forcave lokale të mbështetura nga koalicioni, ndaj një sulmi duket të bashkërenduar në natën e së mërkur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.031Z

Fraksionet islamike bashkojnë forcat

Siri Gjashtë fraksionet më të mëdha me prirje islamiste në Siri shpallën një front të përbashkët dje, duke krijuar aleancën më të madhe të luftëtarëve të opozitës në konfliktin që po mbyll vitin e tretë. Forcat rebele të Sirisë janë përpjekur shumë herë të bashkojnë radh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.239Z

Forcat siriane rrethojnë protestuesit

Dëshmitarët dhe aktivistët thanë se forcat e sigurisë të Sirisë e kanë intensifikuar shtypjen në pikat kyçe të protestave, duke i rrethuar lagjet dhe arrestuar udhëheqësit e regjimit antiqeveritar. Trupat e mbështetura nga auto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.966Z

Forcat speciale Starova ne Pentagon

Vizita Zv/ministri i Mbrojtjes ne SHBA Zevendesministri i Mbrojtjes Arjan Starova ndodhet ne SHBA per te zhvilluar nje tur takimesh ne Pentagon. Bashkepunimi mes Shqiperise dhe SHBA eshte pare si i rendesishem nga pala shqiptare dhe thelbi i vizites se zevendesministrit Starova ne SHBA kishte si qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.408Z

Forcat kryengritëse kontrollojnë pjesërisht Sirten

Është raportuar se forcat besnike ndaj qeverisë së përkohshme të Libisë, po kontrollojnë disa pjesë të Sirtes, qyteti i lindjes i Muamar Gaddafit, si dhe bastioni i tij i fundit me mbështetës.Më parë, forcat besnike të Këshillit Kombëtar Kalimtar nisën një sulm të gjerë mbi Sirt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.354Z

Egjiptianet sfidojne forcat policore

Egjiptianet sfidojne forcat policore E marte 29 Janar 2013 1001 p styletext-align justify p Egjiptianet sfidojne forcat policoreTrazirat ne Egjipt kane vazhduar Protestuesit jane perleshur me policine ne Kajro dhe kane sfiduar oren policore ne tre qytete te Kanalit te Suezit Turma te m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:26.812Z

Rekrutimi ne Forcat e Armatosura

brbrMinistrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ne vijim te fushates se rekrutimit ne Forcat e Armatosura ka zhvilluar nje takim me nxenes maturante te gjimnazit Dhaskal Todri ne qytetin e Elbasanit Ajo u tha nxenesve se ushtria eshte nje mundesi e madhe per ta Sipas saj ne Forcat e Armatosura dhe Ministri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama