Rezultate te kerkimit per termin: +Forcave +Ajrore +Shqiptare

Total: 611
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.155Z

Hakerat azerë, sulm "online" Forcave Ajrore Shqiptare

TIRANE- Hakerat azerbajxhanas pushtojnë faqen zyrtare të internetit të Komandës së Forcave Ajrore Shqiptare. Gjatë ditës së djeshme asnjë prej faqeve të Brigadës së Forcave Ajrore nuk hapej përveç faqes së parë. Po kështu edhe faqja e Shtabit të Përgjithshëm, ku ndodhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.491Z

65-vjetori i forcave ajrore

brbr65-vjetori i krijimit te forcave ajrore eshte kujtuar ne bazen e Kucoves Ne ceremoni ka marre pjese Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli dhe drejtuesit e larte te ushtrise shqiptare Kodheli vleresoi progresin e flotes ajrore duke theksuar se profesionalizmi i saj eshte rritur ndjeshem vitet e fun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.596Z

I vidhet toka forcave ajrore

Çështja me pronat nuk përball në gjykatë vetëm qytetarët, por edhe vetë strukturat e shtetit. Nëpërmjet një padie, komanda e Forcave Ajrore Shqiptare, të njohura zyrtarisht si Reparti 3001, kërkon të drejtën p&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.601Z

I ldquovidhetrdquo toka forcave ajrore

Çështja me pronat nuk përball në gjykatë vetëm qytetarët, por edhe vetë strukturat e shtetit. Nëpërmjet një padie, komanda e Forcave Ajrore Shqiptare, të njohura zyrtarisht si Reparti 3001, kërkon të drejtën p&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.143Z

Kodheli takon pilotet e Forcave Ajrore

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, priti në një takim pilotët e Forcave Ajrore të cilët u sulmuan në aksionin antikanabis në veri të vendit. Nga ana e saj, ministrja Kodheli i ka falenderuar ata për punën e bërë në kët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.546Z

NATO: Italia e Greqia të ruajnë hapësirën ajrore shqiptare

NATO i kërkon Italisë të garantojë ruajtjen e hapësirës ajrore shqiptare. "Duhet të kontribuoni në mbrojtjen e hapësirës ajrore të partnerit të ri të Aleancës së Atlantikut". Kjo ka qenë kërkesa që NATO i ka bërë Italisë dhe Greqisë për hapësirën ajrore shqiptare. Kjo kërke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.463Z

Kreu i Forcave Ajrore dëshmon për fishekët

  Komandanti Astrit Jaupaj merret në pyetje për Gërdecin. Sqaron raportet e daljes së fishekëve nga aeroporti TIRANË- Prokuroria e Tiranës vazhdon të mbledhë dëshmitë e ushtarakëve të lartë shqiptare, për të zbardhur gjithçka ndodhi në Gërdec mesditën e 15 ma

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama