Rezultate te kerkimit per termin: +Forcave +Brthamore

Meta: total 14 / total_found 14 / time 0.000 / keyword[0] forcave / docs[0] 46317 / hits[0] 64986 / keyword[1] brthamore / docs[1] 83 / hits[1] 190 /
No Pic available
  • 2010-08-23

Erë ndryshimesh në Korenë e Veriut?

Koreja e Veriut sht nj nga vendet m t fshehta n bot. Rrallher qllon q t dalin prej ktij ishulli komunist, informacione me t vrtet t rndsishme pr lidert, apo qeverisjen e vendit. Por s fundi qllimisht, apo gabimisht, thuhet se sht duke u kryer ndrrimi i pushteteve, pasi epoks s sundimit t liderit Kim

No Pic available
  • 2010-08-19

Lumturia tashmë është skandinave

Jan vende q ndodhen n Veri, n t ftoht dhe shpesh n errsir, por q vazhdimisht cilsohen si m t lumturat n bot. Vitet e fundit po kryesojn bindshm n bot. Ja disa nga prse-t e nj suksesi t till Kur u hedh nj sy klasifikimeve t prvitshme n listn e vendeve q kan prqindjen m t madhe t lumturis n bot, sheh

No Pic available
  • 2010-06-20

Matura, sa pyetje do të ketë çdo kapitull në lëndët natyrore

Standard publikon numrin e pyetjeve për çdo kapitull në Fizikë, Kimi dhe Biologji Ndr lndt me zgjedhje t Maturs Shtetrore, m shum hapsir kan tri lndt e shkencave natyrore, t cilat marrin koeficiente maksimale n shumicn e fakulteteve t Universitetit t Tirans dhe t rretheve, si

No Pic available
  • 2010-06-15

Sukseset e politikës së jashtme të Obamës

Administrata “Obama” sht mik i pasigurt dhe rival, nga i cili t bie t fikt. Aleatt e Ameriks n Evrop nuk i shohin m si pasuri lidhjet e tyre me Shtetet e Bashkuara. Turqia na sfidon pa paguar asnj mim. Lidert kinez e vn n pikpyetje guximin ton. Programi brthamor i Ira

No Pic available
  • 2010-04-08

NYT: Politikat bërthamore të Obamës

Presidenti Barack Obama ka folur qart rreth vizionit t tij pr nj bot pa arm brthamore. sht nj qllim i lart, q nuk do t arrihet gjat Presidencs s tij, madje as pr vite pas saj. Por, sht koh me rrezik, q ai po merr nj hap kaq t rndsishm pr tabotn t sigurt dhe pr ta forcuar kredibilitetin e vendit t

No Pic available
  • 2010-03-05

Koncept i ri për sigurinë kombëtare

Garantimi i siguris kombtare, nj shtje q bashkon do aktor dhe faktor shqiptar e kombtar, ka qen n fokus t diskutimeve n mbledhjen e Komisionit t Siguris. Siguria kombtare sht pjes e reformave t mdha institucionale e ligjore, prfshir reformimin e Forcave t Armatosura e ato t siguris, ashtu edhe me pr

No Pic available
  • 2009-12-01

Irani arreston pes shtetas britanik

Garda Revolucionare e Iranit ka arrestuar n Gji pes shtetas t Britanis, ka konfirmuar sot nj komandant i Gards, duke theksuar se sht detyre e ksaj njsie elite q t konfrontoj forcat e huaja n kt kalim strategjik detar. Arrestimi, pr t cilin Britania njoftoi t hnn, mund t tendos edhe m tepr marrdhnie