Rezultate te kerkimit per termin: +Forcave

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.923Z

Rusia, 50 autoblinda forcave palestineze

Ministria e Jashtme ruse ka njoftuar se Moska do t’i japë së shpejti forcave palestineze të sigurisë 50 automjete të blinduara. “Në ditët e ardhshme 50 autoblinda do të dërgohen ne Jordani dhe më pas do t’u dorëzohen forcave palestineze në Bregun Perëndimo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.491Z

65-vjetori i forcave ajrore

brbr65-vjetori i krijimit te forcave ajrore eshte kujtuar ne bazen e Kucoves Ne ceremoni ka marre pjese Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli dhe drejtuesit e larte te ushtrise shqiptare Kodheli vleresoi progresin e flotes ajrore duke theksuar se profesionalizmi i saj eshte rritur ndjeshem vitet e fun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.374Z

Pezullohet rekrutimi i forcave afgane

Shtetet e Bashkuara njoftuan pezullimin e të gjitha rekrutimeve në policinë lokale afgane, pas rritjes së rasteve të sulmeve të këtyre forcave ndaj misionit ndërkombëtar, që në muajin gusht shkaktoi humbjen e jetës së disa ushtarave t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.405Z

Stervitja e forcave te ushtrise

brbrNe kushte dhe situata reale1000 trupa te forcave te armatosura permbyllen stervitjen me te madhe te viteve te fundit ne Bize te Martaneshit Hedhja e murtajave snajperet lirimi i pengjeve por edhe perdorimi i armes me te re M4 per forcat ushtarake u ndoqen dhe nga Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.896Z

Ndryshime në rradhët e Forcave të Armatosura

Bujar Nishani, ne momentin e zgjedhjes President Ndryshime në rradhët e Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë. Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka dekretuar sot lirimin dhe emërimin e disa drejtuesve të Forcave të Armatosura të RSH-së. Lirimin e Gjeneral Brigade, Bard

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:40.944Z

Për Kontratën Proteatër të Forcave Opozitare

Nga Aurel PLASARI Në një moment ballafaqimi historik si ky, mes demokracisë shqiptare të rrezikuar dhe totalitarizmit të shfaqur, akti politik i radhës nga ana e forcave politike opozitare mbetet nënshkrimit i një kontrate të përbashkët Proteatër. Nga vizioni që ushqehet për një shoq�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.596Z

I vidhet toka forcave ajrore

Çështja me pronat nuk përball në gjykatë vetëm qytetarët, por edhe vetë strukturat e shtetit. Nëpërmjet një padie, komanda e Forcave Ajrore Shqiptare, të njohura zyrtarisht si Reparti 3001, kërkon të drejtën p&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama