Rezultate te kerkimit per termin: +Formacioni

Meta: total 1000 / total_found 3052 / time 0.001 / keyword[0] formacioni / docs[0] 3052 / hits[0] 3504 /
No Pic available
  • 2019-04-11

E bujshme, Jovic refuzon Barcelonën!

Luka Jovic nuk do të transferohet te Barcelona në merkaton e kësaj vere. Edhe pse është dëshira e parë e blaugranave për të forcuar sulmin, pasi talenti serb shikohet si pasuesi ideal i Luis Suarez, në një intervistë babai i futbollistit ka nënvizuar djali i tij do ti thotë jo Barçë

Atalanta përmbys Parmën, Berisha dhe Gjimshiti në stol
  • 2019-03-31

Atalanta përmbys Parmën, Berisha dhe Gjimshiti në stol

Atalanta mori një fitore të vuajtur, por shumë të rëndësishme, në transfertë me Parmën, që e afron me zonën Champions, që nuk është më thjesht një ëndërr. Bergamaskët triumfuan 1-3 në Tardini, ku treguan forcë karakteri, edhe pse u befasuan që në minutën e 8-të nga goli i Ge

Euro2020/ Shqipëria për fitore në Andora, Dardanët për historinë në Prishtinë
  • 2019-03-25

Euro2020/ Shqipëria për fitore në Andora, Dardanët për historinë në Prishtinë

Ende pa u shëruar plagët e asaj humbjeje me pasoja në Loro Boriçi ndaj Turqisë, që presupozohej skuadra për tu lënë pas për ëndrrën Europian, Shqipëria do të zbresë sërish në fushë, këtë herë me një kundërshtare modeste përballë, Andorrën, që më shumë se një pengesë n

Turqia leksion të dyfishtë Shqipërisë, mposhten edhe Shpresat në Elbasan Arena
  • 2019-03-23

Turqia leksion të dyfishtë Shqipërisë, mposhten edhe Shpresat në Elbasan Arena

Tjetër humbje e Shqipërisë me Turqinë, këtë herë në Elbasan Arena në sfidën e 21-vjeçarëve në eliminatoret e Euro 2021. Formacioni i Alban Bushit u mposht 1-2, por ndryshe nga paraqitja e Kombëtare A, Shpresat meritonin shumë më tepër, por ishin të pafat në konkludimin e aksionev

Zbulohet formacioni me yjet që i promovoi Van Gaal
  • 2019-03-16

Zbulohet formacioni me yjet që i promovoi Van Gaal

Jam në pension dhe nuk dua të bëj as rolin e trajnerit, as të drejtorit sportiv dhe as opinionistit televiziv. Bashkëshortja ime Truus, 22 vite më parë la punën e saj, për të më ndjekur mua pas, kur drejtoja në shtete të ndryshme. I pata premtuar se do të trajnoja deri në moshën 55-v

No Pic available
  • 2019-02-28

Pikturat e Edison Gjergos pas burgut ekspozohen për herë të parë

Me flokët e kuqe që i bien mbi supe dhe vështrimin e plotë, gruaja në tablonë që mban firmën e Edision Gjergos, dallohet mes dhjetëra pikturave pjesë e ekspozitës Ekspo Art Tirana, hapur në Muzeun Historik Kombëtar. Një siluetë femërore që është më shumë se një muzë, dallohet

Napoli ndalet nga Torino, Juvja shkon +13 pikë
  • 2019-02-18

Napoli ndalet nga Torino, Juvja shkon +13 pikë

Përfundoi pa fitues përballja e San Paolos mes Napolit dhe Torinos, sfidë në të cilën Elseid Hysaj luajti titullar, por jo në rolin e tij natyral. Ancelotti këtë radhë e kishte vendosur në të majtë. Gjithçka u mbyll me rrjeta të paprekura, edhe pse nuk munguan rastet në portën e Tor