Rezultate te kerkimit per termin: +Formati

Meta: total 1000 / total_found 1597 / time 0.001 / keyword[0] formati / docs[0] 1597 / hits[0] 1891 /
Reformë në Champions League, LEquipe zbulon formatin e ri
  • 2019-04-11

Reformë në Champions League, LEquipe zbulon formatin e ri

Duke nisur nga viti 2024, turneu më prestigjioz për klube në kontinentin e vjetër do të ndryshojë format, ndërsa ka qenë e përditshmja franceze LEquipe këtë të mërkurë, që ka zbuluar strukturën e re të Champions League, sipas propozimit të Shoqatës së Klubeve Europiane (ECA) të

No Pic available
  • 2019-04-08

Shqipëria si Anglia Tani me targa të personalizuara, ja sa kushton 007

Shqipëria duke ndjekur shembullin e Mbretërisë së Bashkuar, për herë të parë do ti japë mundësi drejtuesve të mjeteve që të aplikojnë në një sistem rezervimi online për targat e serive të veçanta. Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor bën të ditur se tar

No Pic available
  • 2019-03-16

FIFA: Ky është formati i ri të Botërorit për Klubet

FIFA i ka hapur udhë formatit të ri të Botërorit për Klube, që duke filluar nga viti 2021 do të zhvillohet një herë në 4 vite, në periudhën e verës, konkretisht 17 qershor deri më 4 korrik dhe do të zëvendësojë Kupën e Konfederatave. Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka shpreh

No Pic available
  • 2019-03-12

FIFA publikon projektin për Botërorin e vitit 2022

Botërori i vitit 2022, i cili do të zhvillohet në Katar, premton për shumë risi, por sigurisht detaji që do të bënte diferencën, është pikërisht integrimi hipotetik i 48 skuadrave pjesëmarrëse. Alternativa e zgjerimit po kthehet në një diskurs gjithnjë e më të artikuluar dhe tashm

Nard Ndoka: Basha, politikan europian; ja kush e kërkoi djegien e mandateve
  • 2019-03-02

Nard Ndoka: Basha, politikan europian; ja kush e kërkoi djegien e mandateve

I ftuar në studion e emision Kjo Javë kreu i PDK-së, Nard Ndoka thotë se asnjëherë nuk e ka menduar të mos i bashkohet vendimit ekstrem politik të opozitës për të mos e dorëzuar mandatin e deputetit. Ndoka thotë se opozita nuk mund të vijonte të ishte pjesë e një parlamenti ku të

Shpërthen prurja e Bashës në PD: Kryetari ynë i ri i mund të jetë
  • 2019-01-22

Shpërthen prurja e Bashës në PD: Kryetari ynë i ri i mund të jetë

Ndryshimet në Kryesinë e PD nëpërmjet zgjedhjeve me parimin një anëtar një votë janë komentuar nga analistët dhe politikanë që u zgjodhën dhe mbetën jashtë kësaj strukture në studion e Open. Gazetari Enton Abilekaj tha se është shënuar një hapje historike e PD-së me këtë voti

Studentët: Këto janë 8 kërkesat tona. Ministria përgjigjet në kohë rekord
  • 2018-12-07

Studentët: Këto janë 8 kërkesat tona. Ministria përgjigjet në kohë rekord

Studentët e Tiranës që kanë tre ditë që protestojnë kanë bërë publike kërkesat e tyre. Në një letër me shkrim dore studentët kanë renditura 8 kërkesat e tyre , të cilat nisin me përgjysmim e tarifave të studimit dhe vënien në jetë kartën e studentit që është shumë jetike