Rezultate te kerkimit per termin: +Formula

Meta: total 1000 / total_found 6800 / time 0.003 / keyword[0] formula / docs[0] 6800 / hits[0] 10107 /
Reformë në Champions League, LEquipe zbulon formatin e ri
  • 2019-04-11

Reformë në Champions League, LEquipe zbulon formatin e ri

Duke nisur nga viti 2024, turneu më prestigjioz për klube në kontinentin e vjetër do të ndryshojë format, ndërsa ka qenë e përditshmja franceze LEquipe këtë të mërkurë, që ka zbuluar strukturën e re të Champions League, sipas propozimit të Shoqatës së Klubeve Europiane (ECA) të

Nga Zidane te Maldini, nga Chiesa te Schumacher, dinastitë sportive që kurrë nuk përfundojnë
  • 2019-04-04

Nga Zidane te Maldini, nga Chiesa te Schumacher, dinastitë sportive që kurrë nuk përfundojnë

Debutimi i Luca, djali i Zinedine në Real Madrid, ka bërë të shfaqet nepotizmi. Akuzat që tani dhe në të kaluarën do duhen të përballen me kaq shumë fëmijë të artit, të mirë dhe më pak të mirë. Dinastitë Kujt i keni thënë djali i …? Nga Jordi Cruijff tek Edson Cholbi Nas

Lorik Cana: Kam qenë Don Zhuan! Tani më bërtet gruaja!
  • 2019-03-12

Lorik Cana: Kam qenë Don Zhuan! Tani më bërtet gruaja!

Këtë të shtunë në emisionin My Living në Vizion Plus, i ftuar për të rrëfyer mbi stilin e jetës ishte kapiteni legjendar i skuadrës Kombëtare të futbollit, Lorik Cana. Ai rrëfeu mbi jetën e tij pasi ka lënë sportin, për dietën strikte ushqimore, për pasionin e madh mbi makinat dh

Ferrari SF90/ Makina e titullit kampion përplaset nga Vetel në Barcelonë (FOTO)
  • 2019-02-27

Ferrari SF90/ Makina e titullit kampion përplaset nga Vetel në Barcelonë (FOTO)

Sebastian Vettel ka goditur muret mbrojtëse gjatë ditës së sotme në kuadër të javës së dytë të testimit para fillimit të kampionatit të ri në Formula 1. Gjermani kishte bërë 40 xhiro dhe regjistroi kohën e dytë më të shpejtë kur u përplas në kthesën e tretë në Barcelonë. A

Ferrari prezanton SF90, makinën e titullit kampion (Foto)
  • 2019-02-15

Ferrari prezanton SF90, makinën e titullit kampion (Foto)

Me prezantimin e njëvendëshes së re SF90 ka nisur zyrtarisht sezoni i vitit 2019 në Formula 1 për Ferrarin. Mjeti që do të drejtohet nga Vettel dhe Leclerc ka një të kuqe më të errët sesa ai i vitit të kaluar dhe është zhdukur ngjyra e bardhë për ti lënë vend të zezës së sponso

Ndarja e Kosovës, Haradinaj shpërthen ashpër ndaj Ramës: Shiko punët e tua!
  • 2019-02-08

Ndarja e Kosovës, Haradinaj shpërthen ashpër ndaj Ramës: Shiko punët e tua!

Kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj ka folur mbrëmjen e sotme për darkën që liderët e Kosovës dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama patën para pak ditësh në shtëpiënë e re të Hashim Thaçit. Nga mediat u përfol se Haradinaj ishte i vetmi në tryezë që nuk e pranon ndarjen e

Mick Schumacher ndjek ëndrrën e të atit
  • 2019-01-20

Mick Schumacher ndjek ëndrrën e të atit

Një tjetër Schumacher hyn zyrtarisht në botën e Ferrarit. bëhet fjalë për Mick Schumacher, djalin e legjendës së Formula 1, Michael. Piloti gjerman 19-vjeçar, kampion Evrope në F3 dhe që këtë vit do të garojë në kampionatin e Formula 2, do të jetë në Akademinë e Kokëkuqes itali