Rezultate te kerkimit per termin: +Formularin +Ata

Meta: total 1000 / total_found 1856 / time 0.008 / keyword[0] formularin / docs[0] 3752 / hits[0] 6644 / keyword[1] ata / docs[1] 331158 / hits[1] 615040 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Maturantët i japin fund provimeve, sot ishte provimi me zgjedhje

Maturantët kanë përfunduar sot procesin e maturës shtetërore duke mbyllur kapitullin e arsimit të mesëm. Pas përfundimit të provimit të lëndëve me zgjedhje maturantët kanë deklaruar se niveli i vështirësisë së tezës ishte mesatar ndërsa admionistrimi ishte më i rreptë se në pr

No Pic available
  • 2017-05-26

Matura shtetërore, Universitetet infomojnë për kriteret dhe programet

Institucionet e Arsimit të lartë po zhvillojnë ditët e hapura me maturanët me qëllim informimin e tyre për kriteret dhe programet. Kjo konsultim do të kryhet përpara se maturanët të plotësojnë formularin A2, që përzgjidhen programet për vazhdimin e studimeve të larta. Ministria e Ar

No Pic available
  • 2017-05-01

Lotaria Amerikane, si të zbuloni nëse jeni fitues dhe hapat më tej

Aplikantët e Lotarisë Amerikanë janë nën ethe. Nesër, (2 Maj) del përgjigja nëse kanë fituar ose jo që të udhëtojnë, jetojnë e punojnë në vendin e mundësive të mëdha. Ambasada Amerikane njofton se për ata që kanë aplikuar për Programin e Lotarisë DV-2018, njoftimi zyrtar i p

No Pic available
  • 2017-05-01

Lotaria Amerikane: Ja kur dhe si të kontrolloni nëse jeni përzgjedhur fitues

Ambasada Amerikane njofton se për ata që kanë aplikuar për Programin e Lotarisë DV-2018, njoftimi zyrtar i përzgjedhjes do të kryhet drejtpërdrejt nëpërmjet Kontrollit të Statusit të Aplikimit (Entrant Status Check). Opsioni do të jetë në përdorim duke filluar nga data 2 maj 2017,

No Pic available
  • 2017-04-22

KQZ: 29 prilli, afati i fundit i dorëzimit të listave të kandidatëve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u kujtoi sot subjekteve zgjedhore se listat e kandidatëve për deputet dhe dokumentacioni shoqërues duhet të dorëzohen brenda datës 29 prill, që është dhe afati i fundit ligjor. Në një deklaratë për shtyp, zëdhënësja e institucionit zgjedhor, Drilona Hox

No Pic available
  • 2017-04-17

Bebit terrorist i refuzohet viza në ambasadën e SHBA-ve

Një foshnjë britanike tre muaj është thirrur për intervistë nga ambasada amerikane në Londër, pasi gjyshi i tij ka hedhur aksidentalisht në kutinë e gabuar formularin se ai ishte terorrist. Paul Kenyon ka plotësuar gabimisht formularin e nipit të tij, Harvey Kenyon-Cairn për të ud

No Pic available
  • 2017-04-07

Ankthi i maturantëve, deri në 10 prill afati për plotësimin e formularit A1Z

Zëvendësministrja e Arsimit, Nora Malaj tha në studion e emisionit Alert të gazetarit Granit Sokolaj në Ora News se duke filluar nga sot dhe deri në datën 10 prill do të fillojë plotësimi i formularit A1Z. Ky formular, sqaron Malaj shërbën për ata maturantë që kanë përfunduar matur