Rezultate te kerkimit per termin: +Forney

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.406Z

Historia e Francës përmes publicitetit

Ekspozita  Historia e një vendi mund të tregohet edhe përmes publicitetit. Kjo është forma që Aleanca Franceze e Tiranës dhe Galeria Kombëtare kanë zgjedhur për të treguar historinë e një shteti si Franca. Ekspozita Historia e Francës e treguar përmes publicitetit, do të hapet sot n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.515Z

Ekspozohet historia e Francës,nga Republika e 3-të deri në 1968-n

TIRANE- Ekspozita “Historia e Francës e treguar përmes publicitetit” është çelur mbrëmë në Galerinë Kombëtare të Arteve ku janë prezantuar rreth 60 dokumente publicitare (afisha, reklama të publikuara ne shtypin e shkruar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.736Z

Historia e Francës e treguar përmes publicitetit

Nga Ndini R. Bardhi Historia e Francës, e treguar përmes publicitetit, vjen nëpërmjet ekspozitës pllakateske, para shqiptarëve, në Galerinë Kombëtare të Arteve në Tiranë, me datën 26 mars 2014 deri më 13 prill 2014, me 60 vepra artistike e dokumentare, të realizuara në formën e afis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.394Z

Veprimtaria komuniste e Litvinovit në veprim

08-10-2013 / Nga Kostaq Xoxa Për Kordell Hall-in, e gjithë bota do të kishte një fizionomi tjetër Kordell Halli ishte ministri i Jashtëm  i SHBA-ve, një politikan me bindje të paepura demokratike dhe një vizionar i ndritshëm, që

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama