Rezultate te kerkimit per termin: +Forum

Meta: total 1000 / total_found 4724 / time 0.002 / keyword[0] forum / docs[0] 4724 / hits[0] 6073 /
Dialogu i Mesdheut/ Kryemadhi merr pjesë në forumin në Romë
  • 2019-04-02

Dialogu i Mesdheut/ Kryemadhi merr pjesë në forumin në Romë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi po merr pjesë në forumin Dialoghi Mediterranei në Romë. Forumi ka mbledhur aktorë kyç në strategjitë zhvilluese të rajonit dhe sektorëve të rëndësishëm si ai i energjisë, infrastrukturës e bujqësisë në rajonin e Mesdheut. Figura kryesore të polit

Zelandë e Re, 29 minuta nga masakra në Facebook pa një raport!
  • 2019-03-19

Zelandë e Re, 29 minuta nga masakra në Facebook pa një raport!

Transmetimi i drejtpërdrejtë i masakrës në Zelandën e Re u transmetua i patrazuar në Facebook, pa  njoftuar asnjë person. Rrjeti social thotë se 200 njerëz kanë ndjekur sulmin në xhami, por më shumë se 4000 përdorues kanë parë videon e masakrës para se të eliminohet. Raporti i par

Rexhep Hoti provokon përmes poezisë politikën
  • 2019-03-04

Rexhep Hoti provokon përmes poezisë politikën

Autori prezantoi në Tiranë librin e ri Monologu i prijësit Poeti nga Kosova Rexhep Hoti, njëkohësisht Kordinatori Nacional për Kulturës, Arsim dhe Sport në qeverinë e Kosovës ka prezantuar në Qendrën Kulturore FORUM, librin Monologu i prijësit. Në mbrëmjen kushtuar poezisë së Hotit

Pyetjet e Valentina Bonizzinit
  • 2019-03-01

Pyetjet e Valentina Bonizzinit

Si ekzistojmë në ligj? Dhe çfarë tregojmë në fund? Këto janë pyetjet që përmbledhin reflektimin e artistes Valentina Bonizzi në veprat e krijuara dhe të realizuara në Shqipëri midis viteve 2017 dhe 2019. Këto vepra janë prodhuar gjatë një seri ndërhyrjesh artistike përmes dy kund

Veliaj shpreh mbështetjen për forcat shqiptare për Komunën e Tuzit
  • 2019-03-01

Veliaj shpreh mbështetjen për forcat shqiptare për Komunën e Tuzit

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka shprehur mbështetjen për forcat shqiptare në Tuz të Malit të Zi që do të garojnë me kandidat të përbashkët për zgjedhjet vendore nën koalicionin Malësia na bashkon. Në takimin me përfaqësuesit e komunitetit shqiptar në Tuz, Nik Gje

Tirana mikpret Forumin Ndërkombëtar të Arkitektëve dhe Inxhinierëve
  • 2019-02-28

Tirana mikpret Forumin Ndërkombëtar të Arkitektëve dhe Inxhinierëve

Për herë të parë, Tirana u bë pritësja e Forumit Ndërkombëtar të Arkitektëve dhe të Inxhinierëve për të diskutuar mbi projektet dhe idetë e fundit në këtë fushë. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, bëri një prezantim të shkurtër të investimeve të rëndësishme i

Misteri i djegies së mandateve, Berisha-Basha pa datë, Kryemadhi gabim
  • 2019-02-21

Misteri i djegies së mandateve, Berisha-Basha pa datë, Kryemadhi gabim

Akti ekstrem dhe i paprecedentë i opozitës shqiptare, për të hequr dorë nga mandatet e përfaqësimit në Parlament, është rrethuar me mister dhe hije të forta dyshimi. Menjëherë pas vendimit të Këshillit Kombëtar të PD për djegien e mandateve, deputetët e PD-LSI kanë nisur të fir