Rezultate te kerkimit per termin: +Forumi

Meta: total 1000 / total_found 5269 / time 0.002 / keyword[0] forumi / docs[0] 5269 / hits[0] 7456 /
No Pic available
  • 2017-06-21

Qytetarë votoni! Moisiu: Gomarin nga balta e nxjerr i zoti

Forumi Civil 2010 dhe Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë, u kanë bërë thirrje qytetarve shqiptarë që të marrin pjesë masivisht në zgjedhjet e 25 qershorit. Ish-presidenti Moisu tha se përmes votës qytetarët nuk duhet ti lejojnë politikanet të shpërdorojnë detyrën. 3 ditë para zgjedhj

No Pic available
  • 2017-06-21

Halimi: Punonjësi i bashkisë socialiste grisi planin ekonomik të Bashës

Incidenti e elektoral në Urën Vajgujore ka pasur si protagonist të rinjtë e Forumit Rinor të Partisë Demokratike dhe një punonjës të bashkisë që drejtohet nga socialistët. Një fakt të tillë e ka bërë me dije kandidati për deputet i PD-së në qarkun e Beratit, Eduard Halimi. Agreso

Moisiu, thirrje kundër bojkotit: 45% skanë interes për votën
  • 2017-06-21

Moisiu, thirrje kundër bojkotit: 45% skanë interes për votën

Forumi Civil, një grupim intelektualësh, kërkoi që shqiptarët të marrin pjesë masivisht në zgjedhje. Sipas tyre, nga sondazhet e deritanishme rezulton se, 45 për qind e votuesve nuk kanë shfaqur interes për të marrë pjesë në zgjedhje. Ish-presidenti Afred Moisiu tha se ekziston një

No Pic available
  • 2017-06-13

Klientelizmi politik: Donatori i LSI-së fiton miliona në tendera publikë

Përgjatë dy dekadave të fundit, partitë politike në Shqipëri kanë fshehur donatorët e mëdhenj të fushatave elektorale, duke deklaruar pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve vetëm emra funksionarësh partiakë. Por në vitin 2016, kjo traditë u thye nga Lëvizja Socialiste për Integrim

Biznesi kërkon Ministrinë e Tregtisë dhe Sipërmarrjes në qeverinë e ardhshme
  • 2017-06-13

Biznesi kërkon Ministrinë e Tregtisë dhe Sipërmarrjes në qeverinë e ardhshme

Forumi i Sipërmarrjes Shqiptare, pas konsultimeve të vazhdueshme me të gjitha organizatat e biznesit, ka hartuar një platformë ekonomike, e cila iu adresohet të gjitha forcave politike dhe ku përfaqësohen interesat e sipërmarrjes private në Shqipëri. Kjo platformë ekonomike, e propozuar

Forumi i Beogradit, Ekonomi: Shqipëria, klimë të mirë për investimet e huaja
  • 2017-06-09

Forumi i Beogradit, Ekonomi: Shqipëria, klimë të mirë për investimet e huaja

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, znj. Milva Ekonomi mori pjesë në forumin Klima e Investimeve BE-Ballkan Perëndimor që u zhvillua në Beograd. Forumi u organizua nga Drejtoria e Përgjithshme e Komisionit Europian për Fqinjësi dhe Negociatat e zgjerimit,

No Pic available
  • 2017-06-04

HARMONIA FETARE, VLERA Q MUND T OFROJ SHQIPRIA N EUROP

Shqipria, ku jan t prfaqsuar t tria besimet:i maysliman, katolik dhe ortodoks, e ruan harmonin fetare si nj aset solid t shoqris. Pr kt diskutuan n Berlin prfaqsuesit e komuniteteve fetare nga Shqipria. “Komunitetet fetare n Shqipri: nj model frymzues i harmonis fetare n koht e ekstremizmit fe